Vesnicí roku 2018 bylo vyhlášeno Dolní Němčí ze Zlínského kraje

02.10.2018

ŠKODA AUTO Česká republika poprvé partnerem projektu Vesnice roku

ŠKODA AUTO Česká republika se premiérově zapojila do partnerství s tradiční soutěží Vesnice roku, kterou vyhlašují ministerstva místního rozvoje a zemědělství spolu se Svazem měst a obcí ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR. Vítězné obci, kterou se letos stalo Dolní Němčí ve Zlínském kraji, věnuje ŠKODA dvouletou bezplatnou zápůjčku osobního automobilu ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC, který bude sloužit potřebám místního obecního úřadu.

Vesnicí roku 2018 bylo vyhlášeno Dolní Němčí ze Zlínského kraje. Na druhém místě se umístil Šumvald z kraje Olomouckého a na třetím Nový Kostel z Karlovarského regionu. Výběrová komise vybírala z 13 finalistů, kteří vzešli z jednotlivých krajských kol. U soutěžících obcí porotci hodnotili například společenský život, aktivity občanů, podnikání, ale i občanskou vybavenost, úspory energií či péči o veřejná prostranství a zeleň. Letošního 24. ročníku se zúčastnilo 228 obcí, což bylo o 15 více než v loňském roce. ŠKODA AUTO jako jediný komerční partner akce využila krajských kol i finálového klání k zviditelnění značky v rámci regionálních aktivit sítě autorizovaných obchodních partnerů.

Kromě řady oficiálních ocenění získala obec Dolní Němčí také osobní vůz ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC, který bude moci bezplatně využívat pro potřeby obce po dobu následujících 2 let. Výhra byla zástupcům vítězné obce předána u příležitosti oslav zisku ocenění z rukou Miroslava Bláhy, vedoucího prodeje ŠKODA AUTO Česká republika.

"Zásluhou nejrozsáhlejší prodejní a servisní sítě jsme schopni nabídnout našim zákazníkům rychlé a kvalitní služby přímo v místě jejich bydliště. Tento benefit oceňuje zejména retailová klientela, která žije často mimo velké městské aglomerace. Jako domácí výrobce automobilů se na venkově těšíme vysoké popularitě a loajalitě, proto nám partnerství s touto soutěží dává smysl. Vazby značky ŠKODA na český venkov jsou velmi pevné," vysvětlil zapojení ŠKODA AUTO Česká republika do projektu vedoucí prodeje tuzemského zastoupení značky Miroslav Bláha.

Technologie CNG představuje dlouhodobě ekonomicky nejvýhodnější alternativu garantovanou fixací spotřební daně na minimální výši. Kilogram stlačeného zemního plynu (CNG) se v současnosti prodává zhruba za 25 Kč, což by přibližně odpovídalo částce 18 Kč za litr benzinu. Při provozních nákladech méně než 1 Kč/km lze tak u vozů z rodiny G-TEC (CITIGO G-TEC a OCTAVIA G-TEC) s pohonem na CNG dosáhnout úspory až 60 % v porovnání se standardními pohonnými hmotami. Provozování automobilu na stlačený zemní plyn nevyžaduje po řidičích žádné zvláštní návyky. Plnění probíhá velmi jednoduše a intuitivně, další pozitiva přináší tichý a kultivovaný chod motoru. Vozy ŠKODA s pohonem na CNG jsou uzpůsobeny pro provoz na stlačený zemní plyn přímo z výrobní linky. Mají tedy plnou tovární záruku a standardní servisní úkony. Palivo je uloženo v robustních tlakových nádržích vybavených speciálními multifunkčními ventily. Ani v případě požáru nedojde k explozi, plyn se v takovém případě kontrolovaně vypouští. Je tak zachována maximální úroveň bezpečnosti provozu, navíc CNG nelze z vozu žádným způsobem odcizit.

Od roku 2009 platí na všechny osobní automobily i nákladní vozidla do 12 tun s pohonem na CNG nulová silniční daň. Tato ekonomická úspora může být dalším pádným argumentem pro využití zemního plynu především ve firemních vozových parcích a institucích státní správy a samosprávy.

Zdroj: ŠKODA AUTO