Virtuální asistentka ušetří nejen čas ale je i důležitý člen týmu

03.01.2023

Virtuální asistentky od roku 2021 rostou v patrnosti, s příchodem Covidu se firmy nebály delegovat více povinností a tak služba virtuální asistentky rostla, co vše je dnes možné delegovat na Virtuální asistentku a jaké jsou její výhody?

Kdo vlastně je Virtuální asistentka?

Virtuální asistentka nebo asistent představují chytré a efektivní řešení pro podnikatele a firmy, kteří chtějí zbavit sebe a své zaměstnance administrativní zátěže. Jedná se o člověka, který zastane veškerou práci klasického asistenta, ale přitom není stálým zaměstnancem firmy a pracuje výhradně na dálku. Aktuálně je situace taková, že Virtuálních asistentek či asistentů přibývá a každý se může specializovat na jinou část služeb.

Firmy delegují věci od běžného backoffice až po HR, zákaznickou podporu a další činnosti, kde jsou Virtuální asistentky přínosné. Vznikají i marketingové asistentky nebo asistentky, které programují a tvoří nové webové stránky pro své klienty.

Společnost Externí kancelář, s.r.o. již 5. rokem provozuje služby Virtuální asistentky pod několika značkami jako například www.virtualasistentka.cz a nasbírala tak velmi bohaté zkušenosti. 

"Za těch 5. let na trhu jsme dokázali nasbírat opravdu velké množství zkušeností, troufám si říct, že jsme takové asistentky a manažerky v jednom" uvedla na začátek Pavlína Kavková, majitelka Externí kancelář, s.r.o..

Jak nápad na založení firmy vznikl?

"Vytvořit tento projekt mě napadlo díky jedné věci. Stále jsem okolo sebe a hlavně na internetu viděla ohlasy na nespolehlivé, nekomunikativní lidi, kteří mají ostatním pomáhat v jejich podnikání. Rozhodla jsem se tento smutný fakt změnit. Tato práce mě baví a naplňuje, ale to nejdůležitější pro mě je, když je náš klient spokojený s naší prací a výsledkem. To je hlavní priorita naší práce, protože úspěch našich klientů je i náš úspěch. Od naší kanceláře můžete očekávat spolehlivost, flexibilitu a plné nasazení do práce, nejde nám o kvantitu, ale o kvalitu. S klienty jsem téměř pořád v kontaktu a jsem tady se svými kolegy pro ně k dispozici." Popisuje Pavlína.

Proč si tedy Virtuální asistentku najít?

"V dnešní době je nejcennější komodita čas, dokážeme klientům ušetřit čas a náklady a umíme se rychle adaptovat, dokážeme začít pro nový projekt pracovat téměř okamžitě" sděluje Pavlína Kavková, "jako největší výhodu bych zmínila, že pro všechny naše projekty pracujeme, jako by to byly naše projekty, a takové členy týmu se v dnešní době velmi těžko hledá" dodává Kavková a zmiňuje hlavní výhody spolupráce s www.virtualasistentka.cz."

komerční sdělení

Fotka od Firmbee z Pixabay