Vítězkou mezinárodního festivalu Bon Art Junior Fest se stala 17ti letá Slovenka Sarah Tóthová

06.05.2022

V pražském divadle Hybernia se uskutečnil zahajovací koncert nového mezinárodního festivalu Bon Art Junior Fest.

Během večera soutěžili o finanční odměnu vybraní soutěžící za Českou i Slovenskou republiku, kteří se v minulosti představili v rámci festivalu Sanremo Junior CZ/SK. Zahajovací ročník Bon Art Junior Festu byl takovým shrnutím pěti let Sanremo Junior CZ/SK. Jako hosté vystoupili Zlatý Slavík Marek Ztracený, Marta Jandová nebo Helena Vondráčková a vokální skupiny Penta Voice.

Během večera zazněly z úst soutěžících písničky od Celine Dion, Christiny Aguilery, Demi Lovato a mnoha dalších. Devítičlenná porota ve složení např. skladatel a producent Ondřej Soukup, Marta Jandová, Helena Vondráčková, David Žbirka nebo ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela Anna Dobrovolná nakonec vybrala jako vítězku 17ti letou slovenku Sarah Tóthovou z Kalné nad Hronom. Ta za doprovodu Bon Art Pops Orchestra zazpívala písničku od Celine Dion - Just Walk Away. Sarah vyhrála hlavní cenu 4000 eur na svůj další pěvecký rozvoj.

"Finále a výhra znamená pre mňa veľký dar od Boha, ktorí prijímam s pokorou a obrovskou zodpovednosťou k príležitostiam, ktoré prídu. Mám neskutočnú radosť a veľmi sa chcem poďakovať všetkým za dôveru, ktorú vo mňa mali. Ešte stále tomu sama neverím a je to niečo nepredstaviteľné, že som to práve ja. A čo s výhrou? To je ťažká otázka, ale určite budem hľadať možnosti ako ju použiť v zlepšovaní sa v hudbe, avšak mojou víziou je nahrať album, ktorý by robil radosť druhým ľuďom" svěřila se Sarah po soutěži.

Po pěti letech licenční spolupráce Sanremo Junior CZ/SK s Moonlight Production skončila. V následujících letech bude u nás pro mladé talenty již Bon Art Junior Fest.

"Letošní ročník zahajovacího koncertu dopadl na výbornou a jsem velmi rád, že jsme se rozloučili s minulými ročníky Sanremo Junior CZ/SK ve velkém stylu. Nyní je již čas se soustředit na vlastní festival a vydat se do světa pro finalisty pro příští rok. Některé země máme již rozjednány a doufáme, že se vše podaří dotáhnout do konce a v roce 2023 budeme mít již opravdové světové finále...," hodnotí slavnostní večer ředitel festivalu Jakub Liegert.

Do prvního ročníku Bon Art Junior Fest se budou moci mladí talenti přihlašovat od září 2022.

TZ PROTEXT