,,Všechno to začalo s vizí. Chtěla jsem změnit to, jak ženy nakupují spodní prádlo a jak se cítí ve svém těle," prozradila v rozhovoru úspěšná podnikatelka Karolina Krušinová

04.09.2023

,,Na začátku jsem musela hodně pracovat na získání kapitálu a nalezení správných dodavatelů," říká o svých začátcích Karolina Krušinová.

Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Můj doposud největší úspěch je ten moment, když zákaznice v našem obchodě nalezne podprsenku, která jí perfektně sedí, a je tak nadšená, že se v kabince rozbrečí štěstím. To je pro mě potvrzením, že to, co děláme, má opravdový dopad na životy žen. Jsme schopné změnit jejich pohled na sebe sama a posílit jejich sebevědomí. Neměřím svůj úspěch jen podle finančních zisků nebo počtu poboček. Pro mě je úspěch ve schopnosti opravdu pomoci ženám a mít pozitivní dopad na jejich životy. Je to ta nejlepší odměna za veškeré úsilí a tvrdou práci, kterou jsme do našeho podnikání společně s mojí maminkou vložily.

Jaká byla vaše cesta k dosažení úspěchu?

Moje cesta k dosažení úspěchu byla rozhodně náročná a plná výzev. Nebylo to něco, co by přišlo přes noc. Všechno to začalo s vizí. Chtěla jsem změnit, jak ženy nakupují spodní prádlo a jak se cítí ve svém těle. Cílem nebylo jen prodat podprsenku, ale nabídnout celkový zážitek, který by ženám pomohl cítit se lépe.

Na začátku jsem musela hodně pracovat na získání kapitálu a nalezení správných dodavatelů. Prozákaznický přístup byl od prvního dne na prvním místě a to se nám vracelo i s úroky. Velmi rychle jsme otevřely druhou pobočku a e-shop. Nyní máme tři kamenné obchody a dva e-shopy a růst jemně brzdíme tak, aby se vše dalo zvládat ruku v ruce s rodinným životem a malým miminkem.

Komu chcete veřejně poděkovat za podporu?

Ráda bych veřejně poděkovala několika neocenitelným osobám, které mě podporovaly na mé cestě k úspěchu. Především chci upřímně poděkovat mé mamince. Když jsem se rozhodovala o otevření první prodejny, věřila v můj nápad a vstoupila se mnou do podnikání jako rovnocenná partnerka. Bez jejího ekonomického vzdělání, smyslu pro detail a schopnosti navigovat v záplavě papírování bychom nikdy nedosáhly toho, kde jsme nyní. Její kapitálová investice do podniku zároveň pomohla položit pevné základy pro naši budoucí prosperitu.

Dále bych chtěla poděkovat mému tatínkovi, který byl nezastupitelný při budování našich prodejen. A v neposlední řadě nemohu opomenout náš fantastický tým asistentek prodeje. Bez jejich odhodlání, tvrdé práce a odborných znalostí by naše firma jednoduše nefungovala tak, jak funguje.

Provozujete vlastní webové stránky nebo eshop? Proč bychom měli váš web navštívit?

Samozřejmě, provozujeme jak hlavní webové stránky, tak také dva e-shopy. Naším cílem je nejen prodávat kvalitní produkty, ale také vzdělávat a poskytovat podporu ženám v každé životní etapě.

Na našich hlavních webových stránkách najdete rozsáhlý vzdělávací portál, kde se mohou ženy dozvědět vše, co potřebují vědět o výběru správné podprsenky a spodního prádla. Zaměřujeme se na to, aby ženy měly přístup k informacím, které je provedou jejich cestou za správnou podprsenkou.

Dále máme dva e-shopy. První e-shop nabízí širokou škálu našich standardních produktů, a druhý, který nazýváme Mamishop, je specializovaný na kojicí spodní prádlo. Uvědomujeme si, jaký je to zásadní moment v životě ženy, a proto jsme vytvořili jeden e-shop zaměřený čistě na maminky a mateřské spodní prádlo a doplňky.

Pro ženy máme také připravené online konzultace zdarma a návody, jak správně vybrat vhodnou velikost a střih podprsenky.

S úspěchem souvisí sponzoři a reklama. Do jaké formy propagace se dnes podle vás vyplatí investovat?

Jistě, s úspěchem často přichází potřeba efektivní propagace, a každá firma to řeší trochu jinak. Podle mého názoru je klíčové zaměřit se na mix různých marketingových kanálů a strategií, které vám umožní oslovit cílové publikum co nejefektivněji.

Pro nás, v současné době, se nejvíce vyplácí investovat do sociálních médií a influencer marketingu. Myslím, že dnešní spotřebitelé hledají autentičnost a osobní příběhy, které se dají prostřednictvím těchto platforem velmi efektivně sdílet. Přímo se tak můžeme spojit s našimi zákaznicemi, vysvětlit jim příběh za naší značkou a ukázat naše produkty na reálných ženách.

Dále také investujeme do obsahového marketingu, zejména na našem webu a sociálních sítích. Edukace našich zákazníků je pro nás klíčová, a proto vytváříme články, video návody a další formy obsahu, které jim mohou skutečně pomoci.

Tradiční formy reklamy, jako jsou tiskové kampaně či venkovní reklama se nám doposud příliš neosvědčily, nicméně je nezavrhuji. V závěru bych řekla, že ideální je mít diverzifikovanou marketingovou strategii, která kombinuje různé formy propagace v závislosti na vašich konkrétních cílech a cílovém publiku.

Jak si udržujete psychickou i fyzickou kondici? Co vám nejvíce pomáhá?

Jako čerstvá maminka si velmi cením důležitosti udržování psychické a fyzické kondice, protože vím, jak náročné je skloubit mateřství s podnikáním. Není to jednoduché, ale existuje několik klíčových prvků, které mi pomáhají zůstat ve formě. Klíčová je organizace. Mám nastavený týdenní harmonogram, který mi pomáhá zůstat v kontaktu s rodinou i prací. Denní plánování a prioritizace úkolů mi pomáhají věnovat se i sobě.

Fyzická kondice je pro mě důležitá nejen pro tělo, ale i pro mysl. Snažím se pravidelně cvičit, obvykle to je něco, co mohu dělat také s miminkem. Fyzická aktivita mi pomáhá nejen zůstat ve formě, ale také mi poskytuje cenný čas, kdy si mohu vyčistit hlavu.

Co se týče psychické kondice, tak si myslím, že klíčový je čas pro sebe. Ať už jde o meditaci, čtení nebo jen poslech oblíbené hudby, je důležité mít chvilky, kdy můžu nabrat novou energii. Také si cením podpory mého manžela, rodiny a přátel, kteří jsou obrovskou oporou.

Jaká je vaše největší vášeň či závislost? Přiznáte se?

Myslím, že moje největší vášeň je neustálé učení a růst, a to jak v osobním, tak profesním životě. Nemohu si pomoct, ale jsem závislá na nových informacích, trendech a inovacích, které mohu přenést do svého podnikání i do každodenního života.

Je to pro mě jako nekonečná hra, kde je vždy co zlepšovat a nové úrovně, které lze dosáhnout. Zároveň jsem asi trochu závislá na čokoládě. Je to moje malé potěšení, taková odměna. Ve stresových situacích nebo při potřebě rychlého povzbuzení si ráda dopřeju kousek kvalitní tmavé čokolády.

Jaký máte názor na MMA zápasy? Jaké dva lidi byste chtěl vidět zápasit v kleci?

MMA zápasy mi přijdou fascinující, ale přiznám se, že je nesleduji příliš podrobně. Jde o sport, který vyžaduje mimořádné dovednosti a disciplínu, ale někdy se přistihnu, že mě zaráží některé etické a bezpečnostní aspekty, které s ním souvisí.

Máte pro naše čtenáře radu či doporučení jak být úspěšný ve svém oboru?

Ráda bych sdílela pár rad, které mi pomohly na mé cestě k úspěchu. Za prvé, nikdy nepodceňujte význam nepřetržitého učení a vzdělávání. Jakmile se začnete považovat za experta, stagnujete. Druhá rada je, že odvaha a riziko jsou často neoddělitelnou součástí úspěchu. To ale neznamená, že byste měli jednat impulsivně; každé velké rozhodnutí by mělo být podložené řádným výzkumem a analýzou. 

Jako důležité vnímám také umění komunikace a networking. Vaše profesní i osobní sítě mohou být nesmírně hodnotné. A nakonec, ale neméně důležitě, je integrita. Vždy jednejte férově a eticky, protože vaše dobré jméno je často to nejcennější, co máte. 

Úspěch je maraton, ne sprint. Je to dlouhodobý závazek, který vyžaduje čas, trpělivost a odhodlání.

Kdo je váš vzor či inspirativní osobnost a proč?

Mým největším vzorem je bezesporu moje maminka. Její schopnost vidět potenciál a riskovat, aniž by přitom ztratila svůj vnitřní kompas, je pro mě nekonečně inspirující. Je to žena, která nikdy neřekne "to nejde," ale místo toho se ptá "jak to udělat lépe?" Její přístup k životu a kariéře je pro mě stále hodně motivující a dává mi sílu jít za svými cíli. Když přemýšlím o tom, co chci v životě dosáhnout, vím, že mám ten nejlepší vzor přímo ve své rodině.

Chcete být milionářka nebo miliardářka anebo pro vás peníze nejsou tak důležité?

Pro mě osobně peníze nejsou konečným cílem, ale spíše nástrojem, který mi umožňuje dosáhnout dalších věcí - jako je například rozvoj mého podnikání, podpora mé rodiny a možnost investovat do věcí, na kterých mi záleží. Samozřejmě, finanční nezávislost a úspěch v podnikání jsou motivující, ale nikdy bych neřekla, že chci být milionářem nebo miliardářem jen proto, abych měla hodně peněz.

Co je pro mě opravdu důležité, je vytvářet hodnotu, která přesahuje pouhé cifry na bankovním účtu. Chci být také vzorem pro své děti a ukázat jim, že úspěch není jen o materiálním zisku, ale také o tom, jak žijeme naše životy a jaký odkaz zanecháme. Mým pravým bohatstvím jsou vztahy a lidi, které mám ve svém životě.

Jakého filmového superhrdinu a celebritu máte nejradši?

Můj nejoblíbenější filmový superhrdina je Wonder Woman. Fascinuje mě její síla, odvaha a schopnost vést s láskou a soucitem. Je to inspirující vidět silnou ženskou postavu, která není jen komplimentem k mužskému hrdinovi, ale má svůj vlastní příběh a misi.

A co se týče celebrit, tak moje absolutní favoritka je Adele. Její autentičnost, talent a schopnost vyjádřit pocity prostřednictvím hudby jsou opravdu inspirující. Navíc, její příběh o osobním a profesním růstu, a jak zvládla všechny nástrahy slávy, je pro mě velkou motivací. Adele ukazuje, že úspěch není jen o talentu, ale také o odvaze být sám sebou a o schopnosti adaptovat se a růst.

Chcete mít ve své garáži více aut pro různé účely?

Pokud bych se rozhodla pro více vozů, pravděpodobně by to byla kombinace něčeho rodinně praktického a energeticky účinného, spolu s vozem, který by měl potenciál jako investice do budoucna. Ale zároveň bych tyto nákupy vždy zvažovala v kontextu ostatních finančních a životních priorit.

Jaké by bylo perfektní jméno pro vaši jachtu?

Pokud bych měla jachtu, ačkoli se mi na lodích dělá špatně, asi bych ji pojmenovala "Solid Ground". Toto jméno by bylo osobním odkazem na to, jak moc si vážím pevné země pod nohama. Je to také ironická narážka na to, že i když bych vlastnila jachtu, mé pravé místo je pevně na souši.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

V nejbližší budoucnosti se hodně soustředím na rozšíření naší online přítomnosti, zejména prostřednictvím reels videí. Skutečně mě to baví a vidím, jaké to má pozitivní dopady na naše zákaznice. Chci, aby naše značka byla nejen o prodeji kvalitního spodního prádla a poradenství, ale také o vzdělávání a podpoře žen. A co se týče osobního života, těším se na každou chvilku strávenou s mou rodinou. Jsem čerstvá maminka, takže každý rodinný moment je nyní opravdu nesmírně cenný.

Cokoliv, co se do rozhovoru nevešlo a chcete to sdělit veřejnosti:

Na závěr bych chtěla říct, že úspěch v žádném odvětví nepřichází snadno nebo rychle. Je to dlouhá cesta plná výzev, ale také nádherných momentů. Pokud máte vášeň a vizi, nebojte se do toho jít. A pamatujte, že nikdy nejste na té cestě sami. Za sebe bych chtěla poděkovat všem, kteří mi byli a jsou oporou - rodině, týmu a našim věrným zákaznicím.

E-shop: www.eshopspravnapodprsenka.cz, www.mamishop.cz

Facebook: Správná podprsenka

Instagram: spravnapodprsenka

Foto: Martin Cápal

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková