Vstupenek na neexistující představení se prodalo už za více jak 1,3 milionu korun

18.04.2020

Největší celorepubliková dárcovská akce na podporu kultury - NIC 2020 - je za polovinou. Dárci přispěli svým oblíbeným scénám už přes 1,3 milionu korun. Do akce pražské radní Hany Třeštíkové a portálu GoOut se dosud zapojilo 123 kulturních institucí z celého Česka, mezi nimi třeba pražský Palác Akropolis, brněnské Divadlo Bolka Polívky nebo zlínské dětské Divadlo Scéna. Vstupenky na neexistující představení NIC 2020 si mohou fanoušci kultury kupovat do 1. května.

"Ukazuje se, že my Češi kulturu ve štychu nenecháme. Jsme za prvním vybraným milionem a máme skvělé ohlasy z celé republiky. Vstupenku na neexistující představení si koupilo už přes dva a půl tisíce lidí a pořád přibývají noví diváci i zapojené kulturní scény. Jsem samozřejmě zvědavá na finální částku, ale už teď je to skvělá zpráva o podpoře, jakou česká kultura má," řekla radní hl. m. Prahy pro kulturu Hana Třeštíková, která dárcovskou akci spustila s portálem GoOut.

"Máme radost, jakou odezvu dárcovská akce vyvolala. Je to další forma, skrze kterou mohou kulturní instituce zůstat v kontaktu se svými fanoušky. I když musí mít scény zavřeno, dávají o sobě vědět, a jak ukazuje vysoký počet přispěvatelů, jejich diváci a návštěvníci na ně nezapomínají," popsal Lukáš Jandač, obchodní ředitel GoOut.

Vstupenky na neexistující představení NIC 2020 si mohou příznivci kultury kupovat do 1. května. Na vstupenkovém portálu GoOut si vyberou svou oblíbenou scénu a v rezervačním systému si koupí vstupenku do virtuálního sálu. Ceny vstupenek začínají na 20 korunách za místo na galerii a končí VIP místem v první řadě za 5 tisíc korun. Do akce se už zapojilo 123 kulturních institucí napříč republikou. Jsou mezi nimi třeba Divadlo Járy Cimrmana, Palác Akropolis, Divadlo Bolka Polívky, Kasárna Karlín, Měšťanská beseda v Plzni, ostravské Studio G, kino Varšava v Liberci, ArtCafé v Broumově nebo olomoucké Divadlo Tramtárie.