Vyberte si správný vitamín D v kombinaci s vitamínem K2

23.09.2021

Existují vitamíny, které je vhodné doplňovat ve formě přípravků. Patří mezi ně takové látky, které si lidské tělo dokáže samo vyrobit, ale i ty, které jsou esenciální a musí být dodávané formou potravy. Vitamín D si sice organismus dokáže připravit, ale především v zimních měsících roku může být jeho množství nedostatečné. A přesně tehdy přichází na řadu kvalitní doplňky stravy. Podle čeho vybrat ten správný? To se dozvíte v tomto článku.

Proč je pro tělo vitamín D důležitý

Vitamín D patří mezi vitamíny, které jsou rozpustné v tucích. V lidském těle má na starosti mnoho důležitých procesů. Ovlivňuje zdraví zubů, funkci svalů či imunitního systému. Stará se o udržování optimální hladiny vápníku v krvi, což má za následek správné hospodaření s vápníkem v organismu a jeho ukládání do kostí či zubů. Běžně si organismus dokáže tento vitamín připravit v pokožce ze slunečního záření, ale během zimních měsíců se doporučují vitamín D kapky pro jeho efektivní doplnění.

Kombinace s vitamínem K2

Aby byl takový doplněk stravy co nejlépe využitelný, měl by nabídnout konkrétně vitamín D3. Ten navíc může být obohacen o vitamín K2. Výsledkem je přípravek vitamín D3 K2, který tvoří perfektní dvojici pro celkovou podporu zdraví organismu. Sledujte také, jestli je vitamín K2 v dobře využitelné formě označované jako MK7, díky tomu dokážete zvolit nejlepší doplněk stravy.

Dbejte na kvalitu doplňku stravy

Protože doplněk stravy má za úkol dodávat do lidského těla důležité látky, je nesmírně důležité zvolit opravdu kvalitní přípravek. Snažte se vybírat takové doplňky, které ve svém složení nemají zbytečné přísady a aditiva. Konkrétní forma účinné látky by navíc měla být taková, aby si s ní organismus dokázal co možná nejlépe poradit, což v každém případě znamená něco jiného.

komerční sdělení

Image by silviarita from Pixabay