Vybudujte si doma zahradní hřiště pro vaše ratolesti

16.09.2021

V současné době, kdy děti tráví většinu času doma u počítačů, by rodiče měli být vděčni za každou chvíli, kdy jejich ratolesti tráví volný čas aktivně a na čerstvém vzduchu. Ne každý má ale v blízkém okolí vhodné a bezpečné hřiště, kde by se o své děti nemusel bát. Pokud máte u domu pozemek, je možné vybudovat domácí zahradní hřiště, kde si vaše děti užijí spoustu zábavy a kam mohou pozvat i své kamarády. 

Na dětské skluzavce si děti užijí spoustu zábavy

Součástí domácího hřiště může být cokoli, co by děti nalezly i na veřejném hřišti: pískoviště, dětská skluzavka, houpačka, prolézačky, hrazda, mosty, cvičební kruhy, dřevěné nebo plastové domečky, hrací věž či celý hrad nebo dokonce palác. Na rozdíl od veřejného hřiště budete mít doma jistotu, že jsou hrací prvky v dobrém technickém stavu a vašim dětem nehrozí tudíž zranění. Možnosti, které vám nabízí design domácího zahradního hřiště se však nemusí omezovat pouze na běžné atrakce, jako jsou dětské skluzavky, houpačky či trampolína. Jeho součástí mohou být například různé skrýše, které se ve fantazii dětí promění v pirátskou jeskyni, dračí sluj či princezninu zakletou věž.

Jaké atrakce dětem na jejich hřiště pořídit

Základem jakéhokoli hřiště by měla být především bezpečnost. Znamená to, že skluzavky, houpačky i prolézačky by měly být pevně ukotveny v zemi, aby nedošlo k jejich převržení. Také pískoviště byste měli na noc zakrývat, aby nedošlo k jeho kontaminaci zvířaty ze sousedství.

  • Při výběru vhodných hracích prvků si také uvědomte, že vaše děti budou hřiště využívat nejméně 10 let, to znamená, že by hrací prvky měly být dostatečně kvalitní, aby odolaly působení povětrnostních vlivů po celé toto období.
  • Vybírejte si dětské atrakce, které jsou přizpůsobitelné věku dítěte. Například ideální dětská houpačka se dokáže přizpůsobit věku a postavě dítěte, které ji bude využívat. Zjistěte si u prodejce dětských atrakcí, zda nabízená houpačka má nastavitelný model určený pro nejmenší ratolesti i pro starší děti.
  • Pokud si budete pořizovat houpačku pro více dětí, tak vám přijde vhod velká hnízdová houpačka, houpačka se skluzavkou anebo gondola, ve které mohou sedět dvě děti proti sobě.

Využijte prostor okolo vašeho domu

Domácí zahradní hřiště je skvělým využitím venkovního prostoru okolo vašeho domu. I v případě, že vaše zahrada není příliš velká, dá se na ní vybudovat hezké hřiště, které umožní trávit vašim dětem více času na čerstvém vzduchu při zdravém pohybu.

Fotka od Michelle Raponi z Pixabay 

Komerční sdělení