Vysněná dovolená? Co takhle Kypr?

25.02.2023

Kam pojedete letos na dovolenou? Je mnoho destinací, které jsou oblíbené, favority jsou buď vzdálené exotické destinace, anebo osvědčené evropské lokality. Mezi ně patří i ostrov bohyně krásy a lásky Afrodity. A do půvabu Kypru se skutečně zamilujete.

Vysněná dovolená - Kypr

Proč lidé rádi jezdí na ostrov Kypr? Na jednom území najdete rozmanitá prostředí. Na své si přijdou ti, kteří chtějí lenošit na krásných plážích jako v Karibiku, nadšení budou milovníci hor, kteří se mohou vydat na túry za krásami fauny a flóry. Kypr se pyšní i docela stálým klimatem, slunce je zde v podstatě celý rok. Tato středomořská oáza klidu je podobná Řecku, ostatně s ním i sousedí. Budete nadšení i z místní kuchyně, kde se mísí řecké speciality jako musaka, halloumi, gyros, ale i turecké dobroty, které najdete na severu. Samozřejmě je zde rozmanitá nabídka mořských plodů a ryb, vynikající jsou nápoje jako vína, ouzo nebo metaxa. Dovolená Kypr bude zážitkem.

Kypr dovolená - oblíbená letoviska

Kam se podívat? Pokud jedete na svoji svatební cestu nebo vás láká dovolená plná lásky, určitě vyrazte do malé vesničky Pissouri. Uchvátí vás hlavně oblázková a písečná pláž stejnojmenné zátoky, kterou objímají skalní útesy. Kypr dovolená se nesmí obejít bez koupání v moři, labužnických výletů do taveren, ale také stojí za to přenést se o mnoho staletí zpět a poznat skrz architekturu antickou dobu. Vyrazte proto do Limassolu, druhého největšího města na Kypru. Prolíná se tu moderní doba s nádechem historie, v Limassolu se mísí vše, co Kypr nabízí. Kdo miluje golf nebo safari, zážitky vám přichystají ve městě Paphos, jež se pyšní i historickým centrem. Kypr je zkrátka místem, které si zamilujete. Ať už kvůli požitkům z jídla, dovádění na pláži nebo sportům v krásné přírodě. 

komerční sdělení

Foto je ilustrační

Fotka od Pexels z Pixabay