Vzhůru do světa!

12.01.2021

Současná doba sice moc výletování nepřeje, ale zastavit se nechá jen člověk bez fantazie. Pojďme tedy zavzpomínat na dobu dávno minulou a nechat se jí inspirovat. Popadněte svačinu, mapu a hurá do přírody!

Dny se postupně prodlužují, všimli jste si? Počasí je k nám také laskavé. Navíc procházkami a pobytem na čerstvém vzduchu posílíte svoji imunitu, to věděl už naše babičky. A nemluvě o zlepšení fyzičky, kterou prověří jen pořádný kopec.

Naplánujte trasu!

Možná budete překvapeni, kolik různých cestiček a cílů můžete najít v okolí vašeho bydliště. Zříceniny, rozhledny, studánky či obory. Dokonce i naučné stezky pro děti jsou téměř na každém rohu. Narazit pak můžete i na různá lesní hřiště, kde si odpočinete a malí čertíci se vyřádí.

Svačinu s sebou!

Sáhněte klidně po tradičních řízcích s chlebem a okurkou, nebo makových buchtách jako z pohádky. Fit tyčinky a slim nápoje nechejte pro jednou doma. Možná, že se vám při jejich konzumaci ze svačinového boxu v přírodě, vrátí dávno zapomenuté vzpomínky na letní tábory a vtipné zážitky.

Nezapomeňte ani na starou dobrou termosku s horkým čajem. Naštěstí už nemusíte být odkázáni jen na ty původní skleněné, se kterými se nesmělo ani ťuknout. Vzpomínáte?

Pro strýčka příhodu přibalte klidně i něco ostřejšího na zahřátí.

Kvalitní batoh a oděv

Z pochodů to známe všichni. Občas se počasí rádo mění, ale nejhorší je být navlečen a pak se se všemi svršky táhnout. Vsaďte proto na kvalitní termo prádlo, sportovní oblečení a naimpregnované pohorky. Cesta je dlouhá. Stejně tak myslete na opravdu stabilní zdravý batoh pro pohodlné nošení. Pokud žádný nevlastníte, můžete podpořit naše české výrobce, kteří nabízejí vysokou kvalitu provedení díky ručnímu šití. A o originalitě nemluvě! A přibalte i starou dobrou pláštěnku.

A co děti?

Pamatujte, že ty mají rády především dobrodružství. Cestu tak můžete zpestřit nějakým příběhem či pohybovými hrami. Nepodceňujte a nezapomínejte na ty nejmenší ani s výbavou! Vybavte je dětskými baťůžky, vlastním pitíčkem a svačinkou.

Tak co, už víte, kam vyrazíte jako první?

Fotka od jplenio z Pixabay