Vzpomínky na fotografování Miss České republiky se sovami a dravci

27.02.2021

Vládní opatření zavřela nejen restaurace, kadeřnictví nebo divadla, ale i fotografická studia, mezi které patří i to Lenky a Radka Baštových, které otevřeli před 11 lety.

Zeptali jsme se jich, jak zvládají tuto situaci. Odpověděli nám, že již vše bylo řečeno a že si chtějí povídat raději o pozitivních věcech, třeba rádi vzpomínají na focení, které proběhlo na začátku loňského roku s Miss České republiky a to focení se sovami a dravci.  

Je úžasné mít tým lidí, na které se může člověk spolehnout a který vždy udělá vše, co vám na očích vidí, třeba naše vizážistky Evženie Vydrová a Klára Koberová, vždy splní naši představu do puntíku. Nebo výtvarník, který vyrábí kožené doplňky na naše focení: www.baldonovobrasnarstvi.cz. A spolupráce, které si moc vážíme, je záchranná stanice, která pomáhá a zachraňuje dravce: www.dreamworx.cz/ptaci-zoo/

Člověk má při focení celý den skvělý zážitek. Takové focení začíná již ráno a to líčením a česáním, poté se zákaznice oblékají do našich kostýmů, které máme k dispozici a vyráží se na místo focení. 

Většinou někam na odlehlé místo, aby sovy a dravci nebyli ničím rušení. Na výběr máme třeba orla skalního, káně harrisovo, rarocha loveckého, puštíka brýlatého nebo sovici sněžní a spoustu dalších nádherných zachráněných dravců. 

Občas se nám stává, že se zákazníci bojí, protože dravci vypadají majestátně a nepřístupně, ovšem do prvního pohlazení, kdy zjistí, že jsou ochočení a nikomu neublíží. Rádi bychom vám ukázali pár fotografií z tohoto focení. Tímto děkujeme všem našim partnerům za spolupráci. 

O fotoateliéru Photo-Lenory

Lenka a Radek Baštovi jsou manželé. Focení milovali již jako studenti a zřejmě svou lásku k fotografování oba zdědili po svých dědečcích, kteří byli také vášnivými fotografy.

Nejraději mají tematická focení jako například fantasy příběhy, elfky, zážitkové focení s vlky a nebo s dravci a sovami, což je i nejvíce žádané. Největší srdcovka je pro fotografické manžele boudoir focení, dámy v negližé ve vymazleném boudoir pokojíčku. Každý rok manželé tvoří nový.

Nesmíme zapomenout také na rodinné, narozeninové, newborn focení. Doporučujeme!

Více se dozvíte na stránkách www.lenory.cz