Za chytrou celoskleněnou zasedací místnost OASIS získala rodinná firma LIKO-S ocenění Red Dot Design Award

13.04.2023

Česká rodinná firma LIKO-S slaví mezinárodní úspěch. Na letošním ročníku prestižních cen Red Dot Design Award 2023 vyhrála cenu za vynikající produktový design pro svou chytrou modulární zasedací místnost LIKO-S OASIS.

Mezinárodní porota ocenila nejen samotný design, ale také inovaci, kterou zasedací místnost OASIS představuje. Chytrá modulární celoskleněná zasedačka OASIS byla navržena s cílem poskytnout pohodlné a produktivní prostředí pro schůzky a spolupráci

Ve výbavě má řadu chytrých technologií a inovací – včetně futuristických digitálních žaluzií, bezklíčového odemykání a ovládacího panelu, který je poprvé v historii umístěn přímo ve dveřích. Nabízí také automatické osvětlení, větrání a řadu senzorů, které monitorují teplotu a vlhkost vzduchu, hladinu oxidu uhličitého i kolik lidí se právě nachází uvnitř

"Jsme neskutečně hrdí na, že se nám podařilo získat ocenění Red Dot v kategorii Office Design," řekl Jan Musil, výkonný ředitel společnosti LIKO-S.

Jeho firma uspěla mezi desetitisíci přihlášenými produkty z celého světa.

"Tato výhra je pro nás uznáním, že naše odhodlání vytvářet lepší prostředí pro lidi i přírodu je tou správnou cestou. OASIS nabízí ty nejlepší podmínky pro práci. Na jakkoliv rušném pracovišti poskytne naprostý klid a komfort pro práci a soustředění i díky perfektnímu odhlučnění, stmívatelným sklům nebo analýze vnitřního prostředí v reálném čase. Představuje zkrátka jedinečný uživatelský zážitek, který nemá na poli kancelářských prostor obdoby," doplňuje Musil.

Systém OASIS se díky modulárnímu systému přizpůsobí každému prostoru. Dá se zvětšit i zmenšit dle individuálních potřeb každého zákazníka. Staví na čistých detailech a organickém designu se zaoblenými rohy, jež pro LIKO-S navrhlo Studio Reaktor

Podle architekta Jakuba Heidlera se oceněním Red Dot "potvrdila synergie při kombinování perfektní výrobní technologie s kreativním nápadem architektů. Jen díky silnému spojení českých rukou a českých hlav mohl výsledek přinést mezinárodní úspěch."

Jedinečný minimalistický design navíc podtrhuje unikátní bezrámová celoskleněná konstrukce, která dodává prostoru vzdušnost a eleganci. 

Mezinárodně uznávané ocenění Red Dot Design Award je každým rokem udělováno těm nejvíce inovativním a designově nejpovedenějším projektům z celého světa ve třech hlavních kategoriích: produktový design, designový koncept a design a komunikace značky.

O společnosti

LIKO-S je česká výrobní a stavební rodinná firma ze Slavkova u Brna. Od svého založení v roce 1992 stojí pevně na rodinných principech, které se odráží do života celé firmy už po dvě generace. Patří mezi evropské lídry v montovaných systémech pro vnitřní prostory, interiérových příčkách, chytrých zasedačkách a akustických řešeních. Firma také vyniká excelentní zakázkovou kovovýrobou a je průkopníkem v oblasti zeleného stavění: dodává živé fasády, kořenové čističky a další zelená řešení pro komerční i rezidenční projekty.

Společnost získala díky svému inovativnímu přístupu, firemní kultuře a lásce k řemeslu řadu ocenění. V letech 2019 a 2020 ocenila společnost Deloitte LIKO-S titulem "Nejlépe řízená firma Česka". Výhru v soutěži Zasedačka roku v kategorii Zdravá kancelář roku si LIKO-S odnesl díky vlastnímu vývojovému centru LIKO-Noe, experimentální zelené budově, která pracuje s energiemi z přírodních zdrojů. Na stejném principu pak LIKO-S postavil první živou výrobní halu na světě, LIKO-Vo.

LIKO-S má momentálně přes 250 zaměstnanců, čtyři pobočky a exportní zastoupení v 16 zemích po celém světě.

Zdroj: Protext

Zpracovala: Andrea Ježková