"Zábava na Elektro Koloběžce může skončit tragicky” aneb videoklip Poslední narozeniny v podání spolku Zachraň život z. s. upozorňuje na nebezpečí elektro koloběžek.

03.10.2023

V pátek 22. září 2023 se občané sta Poděbrady a Nymburk stali svědky natáčení videospotu organizace Zachraň život z. s., která sdružuje profesionály z řad složek integrovaného záchranného systému s cílem zvýšit povědomí a znalosti v oblasti první pomoci a krizového chování.

První část pětidílného seriálu "Poslední narozeniny" a má za cíl upozornit veřejnost, zejména dospívající děti, na rizika spojená s užíváním elektrokoloběžek, nedodržování bezpečnostních pravidel a nepoužívání ochranných pomůcek.

Režisér Daniel Pánek do videa obsadil známé osobnosti, jako je například začínající filmová hvězda, Tom Brenton. Hlavní role zahráli herci a tváře televize Nova Jana Bernášková, Natálie Holíková a Jan Řezníček. Významné role v klipu získaly i vítězky národní soutěže krásy Miss České republiky, které jsou zároveň aktivními členkami spolku Zachraň život z. s., a to konkrétně Nikola Kokyová (Miss ČR 2019), Jana Krojidlová (Miss ČR 2020), Helena Čermáková (Miss ČR 2021) a Andrea Kaplanová (Miss ČR 2022). Projekt získal záštitu hejtmanky Středočeského kraje paní Petry Peckové a podporu mu vyjádřila například Policie ČR, Záchranná služby ASČR, SDH Praha - Kbely a SDH - Poděbrady Velké Zboží. Díky této široké podpoře od známých osobností a profesionálů očekává organizační tým Kocoura Preventisty, že video dosáhne širokého publika na sociálních sítích a v médiích.

Statistiky ukazují alarmující nárůst nehod na elektrokoloběžkách. Meziroční růst nehodovosti v tomto segmentu činil v roce 2022 68 %, zatímco u klasických koloběžek byl růst 28 %. Cílem projektu je snížit riziko nehodovosti mezi dětmi a mládeží při používání elektrokoloběžek a zavedení preventivních opatření do jejich každodenního života.

"Poslední narozeniny jsou prvním krokem k větší bezpečnosti našich dětí na silnicích. Děkujeme všem partnerům a osobnostem, kteří podpořili tento důležitý projekt. Společně můžeme zachránit životy a přispět k bezpečnějšímu prostředí pro naši mládež." dodává zakladatel projektu magistr Tomáš Ulrich.

TZ Zachraň život

foto: Martin Řípa