Začala se natáčet nová verze Zlatovlásky s Petrem Štěpánkem v hlavní roli

16.04.2024

Milovníci pohádek se mohou těšit na novou adaptaci klasického příběhu Zlatovlásky od Karla Jaromíra Erbena, které právě padla první klapka.

Tato verze slibuje svěží pohled na jedinečný příběh, tentokrát s legendárním hercem Petrem Štěpánkem v roli krále. Původního Jiříka, kterým se ve známé verzi z roku 1973 stal ikonickým, tentokrát ztvární mladý talentovaný herec Tomáš Weber.

Natáčení nové verze Zlatovlásky, režírovaného Janem Těšitelem, bude probíhat až do června, s plánovanou slavnostní premiérou na začátku roku 2025 v kinech. Za projekt stojí producenti Václav Vorlíček a Boris Krištof ze společnosti Three Brothers, kteří si připravovali tuto adaptaci již před mnoha lety, ale teprve nyní se jim podařilo ji dát do realizace.

Přestože se jedná o novou verzi, tvůrci si zachovali spojitost se známou pohádkou z roku 1973 přes herce Petra Štěpánka, který tentokrát přebírá roli krále.

Štěpánek, který v původní verzi ztvárnil Jiříka, komentoval svůj návrat do světa Zlatovlásky: "Je to už 52 let, co jsme točili původní Zlatovlásku a tehdy moji roli krále hrál Ladislav Pešek. Tento scénář je samozřejmě trochu jiný a moc se mi na něm líbí, že počítá s velkým množstvím zvířat, která navíc mluví. I tady si jde Jiřík pro Zlatovlásku, ale doprovází ho zvířátka."

Na druhou stranu mladý herec Tomáš Weber, který se ujal role Jiříka, přistoupil k projektu s velkou pokorou a zaujetím.

"S Petrem Štěpánkem jsme se potkali, ale řekli jsme si, že se ty dvě role ani filmy nedají srovnávat. Když jsem se ho navíc ptal na nějakou radu, jak k této roli přistoupit, řekl mi: Chlapče, na to si musíš přijít sám," prozradil Weber.

Tato verze Zlatovlásky slibuje nejen zajímavé herecké obsazení, ale i vizuální podívanou s důrazem na zvířata. Scénář, který napsala Lucie Konášová, přinesl do původní hudební pohádky prvky dobrodružství a napětí.

Kromě Petra Štěpánka a Tomáše Webera se ve filmu objeví také Marek Lambora, Jasmína Houf, Ján Jackuliak, Marián Mitaš a další. Významnou roli zaujímají také zvířecí kolegové herců, mezi nimiž je i psík Štístko, ztvárněný Parson Russel teriérem jménem Boreggo.

Natáčení nové verze Zlatovlásky je v plném proudu a fanoušci se již nyní mohou těšit na premiéru plánovanou na leden 2025.

Fakta o filmu:

• Hrají: Tomáš Weber, Marek Lambora, Jasmína Houf, Petr Štěpánek, Ján Jackuliak, Marián Mitaš a další.

• Scénář: Lucie Konášová

• Režie: Jan Těšitel

• Kamera: Jan Šuster, Tomáš Staněk

• Hudba: Lukáš Daniel Pařík

• Žánr: Filmová pohádka

• Délka: 100 minut

• Producent: Three Brothers Production (ČR), ALEF FILM & MEDIA (SK)

• Distributor: Bioscop (CZ), Magic Box Slovakia (SK)

• Premiéra: 23. 1. 2025

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Jiří Jevický