Zahradní party v moldavském stylu zahájila sezónu venkovních akcí

03.06.2021

Konečně se rozvolnilo natolik, že se (za určitých podmínek) mohou lidé setkávat i při větších rodinných oslavách nebo různých společenských událostech.

Dovozci moldavských vín využili situace a uspořádali přátelskou zahradní party v moldavském stylu. Krojované hostesky, degustace moldavských vín, projekce dokumentů z Moldávie a moldavská hudba. A to vše uprostřed nádherné zahrady s kvetoucími keři!

Mezi hosty příjemné party se skvěle bavily zpěvačky Miluška Voborníková, Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou nebo Kamila Nývltová, která právě slavila svůj svátek. Za hereckou obec se party účastnily Adriena Sobotová a Bára Fišerová, a z docela jiného oboru profesorka Věra Adámková, přednostka pracoviště preventivní kardiologie pražského IKEMu. Ryze ženské osazenstvo doplnil Felix Slováček.

"Mám rád zahradní party a degustace vín", nechal se slyšet proslulý saxofonista. "Navíc moldavská vína dobře znám. Chutnají mi natolik, že jsem se s majiteli firmy Moldvin, která je do Čech dováží spřátelil, takže nejsem na této zahradě poprvé..."

To Petra Černocká moldavská vína ochutnala poprvé v životě. "Žila jsem v domnění, že jde o sladká vína - a ty já moc nemusím. Ačkoli to dezertní víno Pastor mi chutnalo moc! Já mám totiž ráda zákusky, ale ty jsou jen o cukru a krémech. Zatímco tahle dezertní vína, a mluvím v množném čísle, protože mi chutnal i Magnific, jsou chutná - a ještě zdravá! Alespoň jsem zaslechla, jak se o tom bavila paní profesorka..."

"Petra Černocká měla na mysli resveratrol - skvělý přírodní antioxidant, který velmi příznivě působí na náš organizmus", uvedla na pravou míru profesorka Věra Adámková a doplnila, že resveratrol je účinnou látkou v prevenci kardiovaskulárních chorob i virových infekcí. Medicína samozřejmě pití alkoholu moc nakloněna není, ale právě v mém oboru - kardiologii - pití menšího množství vína doporučujeme."

Nejmladším hostem zahradní party byla půvabná zpěvačka Kamila Nývltová. I ona se s moldavskými víny setkala poprvé.

"Docela mě překvapila chuť sektu", pochvalovala si. "Na různých křtech už jsem ochutnala ledacos, ale tahle chuť je jiná; možná jemnější, ovocnější... Nevím. Každopádně za mne vítěz degustace."

Foto i text: Petr Mráček

Tip redakce: další zajímavé články o známých osobnostech a celebritách naleznete na stránkách www.CelebrityRevue.cz.