Založení s.r.o.: Celý proces krok za krokem

06.06.2024

Chcete podnikat a založit si vlastní firmu? Společnost s ručením omezeným je nejčastější volbou. Založení s.r.o. není tak složité, je ale třeba myslet na řadu formalit. Přinášíme vám jednoduchý přehled, co vše budete potřebovat.

Příprava na založení

Jednou z velmi důležitých věcí pro založení s.r.o. je název firmy. Měl by být originální a výstižný. Zároveň je důležité jasně definovat, čím se vaše společnost bude zabývat. Dle předmětu podnikání se pak řeší i živnostenské oprávnění.

K založení společnosti s ručením omezeným budete potřebovat zakládající dokument – jde o společenskou smlouvu. V případě, že je pouze jeden společník, dokument je označován jako zakladatelská listina. V každém případě jsou vyžadovány úředně ověřené podpisy a spolupráce s notářem.

Sídlo firmy

Rozhodně budete potřebovat také sídlo firmy. Pokud máte k dispozici reálné prostory, lze sídlo zapsat na jejich adresu. Ovšem jestli máte prostory pronajaté, je vyžadován souhlas majitele. Případně můžete využít virtuální sídlo firmy – poskytovatel vám umožní zapsat jeho adresu do obchodního rejstříku. Jde o vhodnou volbu, zejména pokud pracujete z domova či v terénu. Je ale důležité vybírat rozumně, s vhodně zvolenou adresou dokážete udělat lepší dojem.

Vyřízení formalit

Je nezbytné nechat se zapsat do obchodního rejstříku. I s tím vám může pomoci notář díky přímému zápisu do obchodního rejstříku. Potřebovat budete také bankovní účet pro složení základního jmění. Minimální základní kapitál pro s.r.o. je 1 Kč, zpravidla se však volí větší částky pro větší důvěryhodnost.

Celý proces může být poměrně zdlouhavý a pro mnohé i náročný. Pokud si chcete ušetřit starosti, využijte pomoc profesionálů. Odborníci ze SídloFirmyPraha5.cz vám rádi pomohou se založením s.r.o., abyste mohli začít podnikat.

komerční sdělení

Zdroj obrázku: bnenin - stock.adobe.com