Zlata Adamovská: Na kvalitě nešetřím

02.06.2022

České ženy jsou svou krásou známé. Mnoho z nich udržuje svou mladistvost za pomoci odborníků v kosmetických salonech. Tři známé umělkyně jsme potkali v Silky salonu u Václavského náměstí, kam dorazily na zenové soirée a nechaly se hýčkat japonským hedvábím.

Přirozeně krásný může být každý, vyžaduje to ale péči. Své o tom ví i Zlata Adamovská, která svou rafinovanou krásou zdobí televizní obrazovky už od 80. let.

"V divadle dostává moje pleť zabrat. Prašné prostředí, nánosy make-upu, vaší tváře se dotkne ledacos," směje se dabérka Meryl Streepové.

"Návštěva kosmetického salonu by se mi tedy nejvíce hodila přímo po představení, když to mám navíc přes ulici od divadla (Studio DVA divadlo), bohužel to nestíhám tak často, jak bych si přála. Kompenzuji to doma, kosmetičky mi doporučily velmi kvalitní kosmetiku pro můj typ pleti, na té rozhodně nešetřím," svěřuje se oblíbená česká herečka, Zlata Adamovská.

S kolegyní Janou Krausovou a violoncellistkou Terezií Kovalovou se potkaly v Krakovské ulici u Václavského náměstí, kde salon zaměřující se na japonskou kosmetiku sídlí.

"Po dvaceti letech v developerské a stavební praxi jsem zatoužila po "holčičím businessu". Zaujala mě filozofie značky SENSAI, která vychází ze starodávných čajových rituálů a kde je základem všech produktů japonské císařské hedvábí Koishimaru. To má tu vzácnou vlastnost, že podporuje přirozenou obnovu kyseliny hyaluronové. Klientky odchází krásně odpočaté a jejich pleť jako hedvábí," vysvětluje majitelka Silky salonu, Barbara Vykusová.

Violoncellistka Terezie Kovalová má sama překrásnou pleť. Potvrdila, že však není vše jen o genetice a každodenní péče se nesmí zanedbávat.

"Na kosmetiku mě naučila chodit máma už když jsem byla v pubertě. Kromě benefitů pro mou pleť je to pro mě hlavně čas odpočinku a relaxace. Nejednou se mi stalo, že jsem na lehátku usnula," přiznává s úsměvem talentovaná umělkyně. "Díky chození na kosmetiku mám lepší představu o tom, co mi pleť chce říct a jak jí pomoci. Spánek někdy nenaženu, ale hydratace a kvalitní potraviny pomohou vždycky."

Značka SENSAI si zakládá i na originálních postupech, které vycházejí z tradičních čajových rituálů Saho (jap. Etiketa). Terezie Kovalová, která má se značkou zkušenosti, proto nebyla překvapená, když jim školené specialistky ukazovaly postupy používání kosmetiky, které spočívají ve dvojím čištění, dvojí hydrataci a dvojí aplikaci. Herečky Zlata Adamovská a Jana Krausová naopak zavzpomínaly na dobu, kdy byl na trhu dostupný jeden krém na obličej a se zájmem sledovaly, jak se hedvábná řada produktů používá.

Následovalo ošetření podle výběru dam - Zlata Adamovská vyzkoušela denní líčení kosmetikou SENSAI, Terezie Kovalová neodolala péči o pleť podle zmiňovaného rituálu Saho a Jana Krausová si nechala ošetřit ruce a vyzkoušela manikúru.

Herečka Jana Krausová, která si také doslova odskočila z divadla přes ulici, byla příjemně překvapená, jakou oázu klidu má přímo naproti práci.

"Osobně sázím na co nejjemnější přírodní kosmetiku. Nemyslím si, že bychom jako herečky potřebovaly nějakou nadstandartní péči, ale máme tak trochu zodpovědnost zůstat přirozené, proto se obloukem vyhýbám všem invazivním metodám. A spousta mých kolegyň z divadla taky, proto není překvapení, že je tu (v Silky salonu) potkávám. Když zkoušíte dlouho do večera, unavená jste vy i vaše pleť. Někdy se stane, že po představení úplně omdlím do postele a na péči není čas, takže to mnohdy dopadne tak, že sem zavítám až když je nejhůř, nebo když jsem hodně vyřízená, " říká česká herečka a výtvarnice Jana Krausová.

Autor: Petr Mráček
Foto: archiv autora