Zlatí čeští hokejbalisté navštívili krajský úřad

01.08.2023

Na sklonku července přivítal radní pro sport Alexandr Krejčíř milou a početnou návštěvu. Setkal s výběrem hráčů a realizačním týmem úspěšné hokejbalové reprezentace do 23 let. Tato parta vybojovala na červnovém mistrovství světa zlaté medaile a pod velkým sportovním úspěchem je podepsáno hned deset hráčů z Pardubického kraje.

"Na konci června se v Liberci uskutečnilo mistrovství světa juniorů v hokejbale, kde čeští hráči do 23 let dosáhli opravdu velkého úspěchu a vybojovali zlaté medaile. Bylo mi velkou ctí se potkat s nimi, trenéry a dalšími členy realizačního týmu. Mám velkou radost z toho, že máme v hokejbale tolik talentovaných mladých sportovců přímo od nás z regionu. Všem jsem pogratuloval a popřál hodně štěstí do budoucna. Pardubický kraj patří mezi dlouholeté podporovatele Českomoravského hokejbalového svazu. Za posledních 15 let jsme jim pomohli téměř dvěma miliony korun a jsem rád, že i díky našemu příspěvku mohou mladí lidé sportovat, zlepšovat se a vyhrávat," uvedl radní Krejčíř.

Pardubický kraj je baštou hokejbalu, působí zde tři extraligové týmy a další kluby se účastní nižších soutěží. I proto jsou hráči z našeho regionu pravidelnou součástí mládežnických a dospělých reprezentací.

"Titul je zásluha hráčů a realizačního týmu. Všichni pracovali společně a potlačili svá ega pro tým. Bylo to výjimečné. Celá cesta od přípravy až po ten rozhodující gól a oslavy. Turnaj byl velmi náročný, hrálo se šest utkání v pěti dnech. Ve druhém zápase se Švýcarskem jsme v poslední minutě otočili výsledek a od té chvíle tým šlapal neskutečně. Neskromně myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Navíc jsme hráli i dle mínění soupeřů, diváků a ISBHF nejhezčí hokejbal. A výhra v prodloužení jsou nádherné emoce. Navíc před 1 500 diváky," zhodnotil mistrovství Radek Mašík, vedoucí reprezentace mužů ČR a U23 v hokejbale.

TZ Pardubický kraj