Zlato je výhodnou investicí i pro začátečníky

04.12.2021

Vydělat si legálně nějaké ty peníze bokem můžete i jinak než dřinou na víkendových brigádách. Dobrou možností je kupříkladu investování. Nejedná se rozhodně o nic nedosažitelného. Musíte však mít nějaký počáteční kapitál.

Vrazit peníze dnes můžete takřka do čehokoliv, ale ne všechno se vyplatí. Hlavně jste-li v tomto oboru začátečníci, můžete snadno narazit. Proto je dobré zaměřit se na zlato.

Dá se u nás koupit zcela běžně

Chcete-li si pořídit investiční zlato, je dobré si počkat na vhodný okamžik. Cena zlata není z pochopitelných důvodů stálá a průběžně se mění. Obecně platí, že nejlepší dobou pro nákup jsou chvíle klidu, kdy se na burzách nic zásadního neděje.

K prodeji se pak odhodlejte v dobách krize, která obvykle nemává pouze s cenami světových měn, ale právě i zlata. Nemusí se jednat o pád burzy či podobnou katastrofu. Někdy postačí třeba krach nějaké zásadní těžební společnosti. I takováto událost se na hodnotě žlutého kovu může podepsat.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Trezor

Ať už se rozhodnete pro slitky nebo mince, měli byste se předtím zamyslet i nad jejich skladováním. Není dobré mít tak cenné věci jen tak v šuplíku. Ideálním řešením je pořídit si trezor. Menší modely se dnes dají sehnat za slušné peníze, takže se nemusí jednat o kdovíjak velkou investici.

Alternativou pak může být využití bankovního trezoru, avšak počítejte s tím, že po vás bude daný bankovní dům vyžadovat poplatky.

komerční sdělení

Fotto: https://pixabay.com/