Zlatý pohár Česko Slovenska zná své vítěze

14.06.2019

První ročník mezinárodní soutěže vín Zlatý pohár Česko Slovenka zná své vítěze. Po hodnocení v hotelu Termal Mušov se držitelem hlavní ceny - Zlatého poháru, stalo Vinárstvo Miro Fondrk ze Slovenska. Tuto cenu získává jako vinařství s nejlepší kolekcí vín. Titulem šampiona mezi víny se může těšit Merlot 2015, shodou okolností ze stejného vinařství.

Nová mezinárodní soutěž vín je unikátní nejen zaměřením na české a slovenské vinaře, ale také navazujícími aktivitami. Ve dnech 21. a 22. června proběhne na Zelném trhu v Brně venkovní festival, kde bude moci široká veřejnost ochutnat všechna soutěžní vína.

"Už od začátku jsme chtěli soutěž na top úrovni a to se nám, myslím, podařilo. Dokládá to i 229 přihlášených vín z 39 vinařství, což je na první ročník krásné číslo. Díky tomu najdeme v soutěži mnoho různých druhů a stylů vín," říká jeden z organizátorů, Jakub Pernica.

Celkově odborní hodnotitelé udělili deset dvojitých zlatých, 38 zlatých a 31 stříbrných medailí. Vinařství s více vysoce hodnocenými víny si navíc odnesla titul Hvězdná vinařství.

"Vedle vín chceme klást důraz také na kvalitu celého vinařství. Proto oceňujeme ta, která mají všechna vína perfektní úrovně. Když jedete na degustaci do sklípku, také vás zajímají všechna vína," vysvětluje organizátor důraz na oceňování vinařství.

Kompletní výsledky jsou dostupné na www.zlatypohar.eu/vysledky-2019.