ZPRAVODAJSTVÍ

Mezinárodní ratingová agentura Moody's udělila Moravskoslezskému kraji historicky nejpříznivější ratingové ohodnocení. Ratingovou známku zvýšila ze stávajícího stupně A2 pozitivní na úroveň A1 stabilní. Moravskoslezský kraj tak dosáhl na nejvyšší možné ratingové ohodnocení v aktuálně nastaveném modelu financování krajů v České republice.

Mezinárodní společnost Universum zveřejnila výsledky dalšího ročníku hodnocení zaměstnavatelů. ŠKODA AUTO uspěla pošesté v řadě jako nejatraktivnější zaměstnavatel mezi studenty technických disciplín, dobré umístění si však odnesla i v kategorii ekonomických oborů a IT, v nichž obsadila druhou a pátou příčku. Na průzkumu se podílelo 12 483...

Přestože režisér a producent Václav Marhoul neúnavně objíždí se svým novým filmem česká města a uvádí Nabarvené ptáče osobně i v několika kinech denně, dokázal si najít čas, aby převzal cenu Novoborské akademie spojených kinematografií (NASK). Od českých kinařů získal Cenu za přínos české i světové kinematografii.

Krajské kolo ankety Babička roku vyhrála z celkem osmi soutěžících Jarmila Chudobová z Hradce Králové. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička a Babička sympatie, kterou volili diváci. Na druhém místě se umístila Pavlína Šťastná z Vrchlabí, třetí místo obsadila Jaroslava Hátlová z Hořic. Vítězka se zúčastní celorepublikového kola 18. listopadu na...

Pátý ročník soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s., ve spolupráci s Jihočeským krajem míří do Tábora. Záštitu nad touto akcí převzal ministr zdravotnictví České republiky Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch, MHA a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Kraj Vysočina stala Marie Křoustková, spoluzakladatelka spolku Nebojte se policie, jehož hlavním cílem je pomáhat zvládat tíživou situaci jihlavským seniorům. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Kraje Vysočina nejvíce hlasů.