ZPRAVODAJSTVÍ

Zemědělstvím v poslední době výrazně hýbou vlivy digitálních nástrojů a technologických inovací. Stále využívanějším je precizní zemědělství, u kterého můžeme v letošním roce očekávat výrazný nárůst popularity a implementace. Zemědělci budou také více využívat IOT (Internet věcí) a můžeme se těšit i na nástup umělé inteligence.

Celkem 29 vlastních a 36 franšízových provozoven má po celé ČR síť ReFresh Bistro. Většinu z nich najdete na základních a středních školách, ale postupně se rozšiřují do dalších veřejných budov, jako jsou například nemocnice. Ambice jsou velké a projektu se opravdu daří.

Anketa Sportovec roku Libereckého kraje pro rok 2023 zná své vítěze. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve středu 27. března v libereckém hotelu Zlatý lev. V hlavní kategorii dospělých zvítězila Eva Adamczyková.

Český Siemens udělil Ceny Wernera von Siemense za rok 2023 studentům, mladým vědcům a pedagogům. Vítězné práce z technických a přírodovědných oborů byly uděleny v kategoriích Nejlepší výsledek základního výzkumu, Nejlepší diplomová práce, Nejlepší disertační práce a Nejlepší pedagogický pracovník.

Jaro se netrpělivě hlásí o slovo, a tak je nejvyšší čas zrevidovat svůj sezónní botník. Plánujete ho doplnit o nové stylové kousky? Objevte poutavé novinky z kolekce Deichmann a vykročte do jara v atraktivní designové obuvi dle nejnovějších trendů. Jaké modely patří k letošním "musthave"?

Po třech letech fungování nové česká značky skleněných, nejen vánočních ozdob Koulier lze s jistotou konstatovat, že se jedná o nesmírně kreativní inspirativní práci, která se dědí z generace na generaci. Je velkou satisfakcí a zároveň výzvou, že na sklonku roku 2023 byla rukodělná výroba foukaných vánočních ozdob zapsána společně s dalšími...

Přečtěte si aktuální zpravodajství online. Zveřejňujeme vybrané nejnovější pozitivní zprávy z domova. Naše zpravodajství se řídí heslem: Dobrých zpráv není nikdy dost.