Svatební líčení pro blondýnky i pro brunetky

07.09.2023

Svatební líčení ke svatbě neodmyslitelně patří. Ať jste blondýnka, nebo brunetka, to, jak budete vypadat v den D je čistě jen na vás. Trendy pro letošní rok jsou totiž velmi pestré, a když se svěříte do rukou šikovného profesionála, na svůj den budete rády vzpomínat.

V první řadě se doporučuje vynechat domácí líčení. Přeci jen si zasloužíte náležitou péči a člověka, který vás nalíčí, aby vám to slušelo. Nezapomeňte, že váš make-up musí vydržet mnoho objetí a slz štěstí. Přece nechcete, aby vás dostala vtipná svatební přání a zanechala slzavou šmouhu od řasenky.

Svatební líčení – letošní trendy

Letošní rok je ve znamení barevných linek, výrazných řas, modrých stínů a rtěnky v třešňovém odstínu (červenorůžových barevných tónech). Některé nevěsty dokonce vsází na třpytky a kamínky, kterými si krášlí okolí očí.

Pokud jste příznivci minimalistického líčení, tak ani s tím neuděláte chybu. I jemné líčení může být výraznější a vypadat krásně na nevěstě i na fotografiích. Pleť by měla působit svěže a odpočatě, rozjasněná jemným konturováním s odlesky aplikovaného bronzeru. Myslete na to, že pokud zvolíte výrazný make-up v horní polovině obličeje, uberte na výraznosti rtů, ať pak ve výsledku nepůsobíte jako omalovánky.

V případě, že se zrovna nevdáváte, třeba se vám kromě tipů na líčení bude hodit vzor svatebního proslovu.

Nesmíme však zapomenout, že dalším významný faktorem, který má vliv na líčení, je barva vlasů.

Svatební líčení pro brunetky

Jste-li majitelkou tmavší pleti, budou vám slušet pudrové nebo tekuté make-upy s hnědým, medovým, případně i mírně zlatavým nádechem. U světlejší pleti volte make-up s broskvovým či hnědorůžovým odstínem.

Olivově zelené oční stíny v kombinaci s tmavší hnědou barvou budou vypadat skvěle na dámách se světle až středně hnědými vlasy. U tmavě hnědých vlasů vyniknou například tmavě modré nebo vínové oční stíny. Při svatební příležitosti bude vypadat krásně i kouřové líčení. U obočí profesionálové radí, že je vhodné tužku na obočí vybírat o tón tmavší, než je barva vlasů.

Na brunetkách budou velmi sexy rty zvýrazněné rtěnkou v červené barvě. Pokud ale nejste příznivci křiklavějších barev, klidně sáhněte po jemně zabarveném lesku na rty.

Podle vizážistů by se brunetky měly v líčení vyhnout studeným odstínům, aby nepůsobily jako ledové královny. Dále se uvádí, že všechny prvky líčení by měly být stejně výrazné jako barva vlasů.

Svatební líčení pro blondýnky

Svatební líčení pro blondýnky by se mělo nést na jemné a něžné vlně. Podkladový make-up by měl co nejvíce korespondovat s přirozenou barvou pleti a nepůsobit jako maska.

Blondýnkám se světlou pletí bude slušet střídmě použitý bronzer, nikoliv však v oranžovém odstínu. Máte-li pleť s teplejším podtónem, zkuste tvářenky broskvové a lososové barvy, u studenějšího podtónu pak tvářenky růžového odstínu.

Podtón pleti se dá nejlépe určit podle žilek na zápěstí:

  • modré a fialové žilky – studený podtón
  • zelené žilky – na teplý podtón

Doporučuje se vyhnout černým detailům, tedy místo černých kontur očí spíše zvolit nenápadnější šedé či hnědé linky. Oční stíny je možné vybírat v odstínech hnědé, šedé, zelené, měděné, olivové, stříbrné či narůžovělé barvy. Při líčení by plavovlásky neměly zapomenout na zvýraznění obočí, které u nich bývá světlejší.

K blondýnkám se hodí rtěnka v růžových (např. malinová barva) i červených odstínech.

Zdroj: TZ

Foto: Nina Buday / Shutterstock.com