3 důvody proč užívat kolagen: Jaké jsou jeho účinky?

16.12.2021

Trápí vás vrásky, bolest kloubů, svalů a lámající se nehty? Na vině může být nedostatečný kolagen. Jeho zařazení do vašeho jídelníčku v podobě doplňků stravy pro vás bude mít jen samé pozitivní účinky.

Povadlá a nezdravá pokožka bude minulostí

S přibývajícím věkem, již před nástupem třicítky, se snižuje produkce kolagenu v těle a dochází k postupné ztrátě elasticity pokožky. Právě proto je praktické, začít užívat kolagen co nejdříve. Pokud vám na srdci leží i budoucnost planety a myslíte ekologicky, je nejvhodnější variantou hydrolyzovaný kolagen. Ten je totiž šetrný k přírodě, ale zároveň i vysoce účinný.

Už žádná bolest kloubů

Další nevýhodou stárnutí je také to, že se naše klouby opotřebovávají. Při bolestech kloubů a pro posílení tělesných tkání, svalů a šlach je nejlepší kolagen. Ten je totiž základním stavebním prvkem podpůrných a pojivových tkání. Již po týdnu pravidelného užívání kolagenových doplňků stravy si můžete povšimnout změny a pozorovat, že vás mnohem méně budou bolet klouby, i vaše svaly a šlachy budou odolnější a pevnější.

Pro zdravé a krásné nehty

Dáváte si záležet na vzhledu svých nehtů? Staráte se o ně, ale i přes vaši péči se neustále třepí, lámou a na pohled vypadají nezdravě? I zde může být na vině nedostatek kolagenu. Zapomeňte na vyživující laky na nehty a pečující krémy na ruce. Místo toho vsaďte na kolagen. Například na ten od výrobce Pure rituals. Ten se totiž vyrábí z čistě přírodních složek a je proslulý svou skvělou vstřebatelností.

Nenechte na sobě znát přibývající roky a začněte svému tělu dodávat kolagen co nejdříve. A to nejenom ve stravě, ale také s pomocí doplňků stravy. Díky pravidelné konzumaci kolagenu se budete nejenom lépe cítit, ale také i lépe vypadat. Vaše pokožka bude pevnější, vrásky menší, svaly pevnější a nehty zdravější.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Komerční sdělení