ADVENTNÍ TIP: Zámek Dobříš zve na tradiční vánoční trh s lokálními produkty, dekoracemi a občerstvením, 9. 12. od 11 do 19 hod.

07.11.2023

Pohodovou a neuhoněnou předvánoční atmosféru v nákupním centru nenasajete. Na čerstvém vzduchu, s dobrými pochoutkami a v pohádkovém prostředí rokokové památky ale určitě ano. Zámek Dobříš připravuje na 9. prosince tradiční a návštěvníky oblíbený vánoční trh. Nádvoří zámku zaplní od 11 do 19 hodin stánky s ručně vyráběnými produkty a dekoracemi z chvojí, skla, keramiky či čokolády a mnoho dalšího.

"V nabídce občerstvení nebudou chybět tradiční rybí a masové speciality, ochutnávky sladkých i slaných pochutin a samozřejmě lahodné zahřívací nápoje jako svařené víno či vánoční punč, ale i pivo, káva a další nápoje. Adventní atmosféru podtrhne pohádkové prostředí zámku s tóny vánočních koled a vystoupení místních dětí ze ZUŠ," říká Kateřina Doušová ze správy zámku Dobříš.

Vstupné na adventní trh bude zdarma a návštěvníci si vánoční zážitek mohou ozvláštnit také poznáním - v zámecké Galerie JCM je k vidění nová výstava Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi plná historických zajímavostí a autentických replik dobových předmětů. V sobotu 9. prosince budou probíhat také prohlídky Zrcadlového sálu.

Více informací na www.zamekdobris.cz

Zdroj: TZ 2media

Zpracovala: Andrea Ježková