Arganový olej na vlasy i pleť

24.12.2021

Arganový olej se získává z jader argánie trnité, což je strom rostoucí pouze v jihozápadní části Maroka. Arganový olej je bohatý na mastné kyseliny a antioxidanty, často se používá na pleť jako prostředek proti stárnutí. Stejně tak nachází uplatnění v kuchyni, přičemž konzumace tohoto oleje má léčebné účinky.

V první řadě vás zřejmě zajímá, jaké má arganový olej účinky. Prodává se k různým účelům, především ale k ošetření pleti a péči o vlasy. V posledních letech se stal v kosmetice natolik oblíbený, že marocká vláda se snaží rozšířit arganové háje.

Oblíbený je také v kuchyni. Olej se vyznačuje jemnou kořeněnou chutí, která připomíná dýňový olej. Vzhledem k tomu, že se jedná o polynenasycený olej, je zdraví prospěšný a má podobné účinky jako olej olivový.

Péče o pokožku

Podle mnohých studií arganový olej pomáhá při léčbě mnoha kožních onemocnění, včetně akné, ekzémů, lupénky, popálenin a kožních infekcí. Vysoká koncentrace antioxidantů v arganovém oleji, včetně kyseliny olejové a linolové, bojuje proti stárnutí, neboť neutralizuje volné radikály, které poškozují buňky.

Dermatologové tvrdí, že omega-3 mastné kyseliny v arganovém oleji mohou zvýšit produkci kolagenu a vypnout pokožku, čímž se redukují jemné vrásky. Olej se tak přidává do mnoha pleťových krémů, vod, sér i masek.

Péče o vlasy

V neposlední řadě je vhodný arganový olej na vlasy, takže může být součástí šamponů a kondicionérů. Kvalitu vlasů zlepšuje tím, že zabraňuje poškození vnější kutikuly vlasového stvolu a zároveň zachovává přirozené pigmenty (melanin), které vlasům dodávají barvu.

Barvení je pro vlasy jednou z nejnáročnějších procedur. Arganový olej má ale ochranný účinek a je při péči o vlasy účinnější než komerční kondicionéry.

Kupte si bio arganový olej s vysokým obsahem vitaminů A, E a F v internetovém obchodě Woldoshop.cz. 

Foto: Woldoshop.cz

komerční sdělení