Česko ve znamení rozvolňování - má otevřeno i váš oblíbený obchod?

21.05.2021

Spolu se stoupajícím počtem úspěšně očkovaných lidí začíná pandemie koronaviru, která již více jak rok drtí celý svět, pozvolna ustupovat. 

S tím, jak je světlo na konci tunelu stále jasnější, přichází i rozvolňování striktních vládních nařízení, které nás všechny posledního půl roku držely doma "pod zámkem". 

Otevírají se letní zahrádky, sportoviště a zejména obchody, které mnohým chyběly asi nejvíce. Vždyť kvůli lockdownu si mnoho lidí nemohlo koupit ani boty pro své děti. Bohužel, ne všechny obchody mají to štěstí, že mohou otevřít. Mnoho z nich nebyli jejich majitelé během lockdownu, kvůli nulovým tržbám a vysokým nákladům na pronájem prostor, schopni udržet při životě. Podmínky provozu těch šťastnějších se však stále musí řídit různými nařízeními, týkajícími se zejména nošení respirátoru, minimálních vzdáleností mezi lidmi i maximálních počtů lidí na metry prodejní plochy.

Zjistěte, za jakých podmínek váš oblíbený obchod otevírá

K tomu abyste zjistili, zdali má váš oblíbený obchod otevřeno a za jakých podmínek, stačí využít služeb portálu Mapa obchodů, kde najdete přehledně roztříděný seznam více než 30 000 aktivních obchodů v ČR

Portál funguje již od roku 2010 a jeho návštěvnost, která jen během roku 2020 přesáhla 1 000 000 návštěvníků, neustále roste, stejně jako počet zařazených prodejen. 

U jednotlivých obchodů naleznete nejen podrobný popis, ale také informace o otevírací době, ochraně zákazníků před pandemií COVID 19, a také mapu, která vás do obchodu dovede. 

Portál má i slovenskou verzi na adrese https://www.mapaobchodov.sk/, kde byla nedávno spuštěna nová verze, na kterou se mohou během letošního roku těšit i návštěvníci české verze. Jednotlivé obchody zde můžete vyhledávat nejen podle mapy, ale také podle značek či jednoduše dle abecedy.

komerční sdělení

Image by Pexels from Pixabay