Čeští hudebníci a investoři najdou nový způsob investování: Kytary.cz rozšiřují sortiment o exkluzivní nástroje od Fenderu

01.05.2024

Největší český prodejce hudebních nástrojů, Kytary.cz, ohlašuje svůj nový triumf v oblasti hudby a zároveň investic.

Společnost získala možnost stát se prodejcem nejdražších a nejlepších nástrojů od světově uznávaného výrobce elektrických kytar, Fender. Tato novinka přináší českým zákazníkům jedinečnou příležitost navrhnout a specifikovat si svůj vlastní nástroj na míru, přičemž každá kytara označená jako Custom Shop Masterbuild bude postavena jedním ze třinácti top nástrojářů světa, držitelů titulu Masterbuilder.

Více než jen nástroje, kytary z edice Custom Shop Masterbuild představují umělecká díla. Každý kousek je ručně vytvořen s osobním přístupem a pečlivým zrakem na detaily.

"Každý mistr řemesla staví nástroj ručně úplně sám od začátku do konce. Pokaždé mu vdechne něco magického, co je slyšet i cítit. Takové kytary i baskytary odrážejí individuální osobnost stavitele natolik, že je to jako by měl nástroj vlastní duši," vysvětluje šéf sekce Fender Custom Shop v Kytary.cz Štěpán Drábek.

Ceny za tyto exkluzivní nástroje se pohybují od 8 000 do 500 000 amerických dolarů, což je odraz jejich výjimečné kvality a hodnoty. To dělá kytary Custom Shop Masterbuild nejen předmětem touhy pro muzikanty, ale i pro investory.

"Máme zákazníky, kteří v mládí hráli na kytaru a nyní vydělávají velké peníze a řeší, kam je investovat. Tyto nástroje mají výhodu, že takovou "investicí" si můžete plně užít, a přitom zhodnotit její cenu zejména pokud jde o některou limitovanou edici," zdůrazňuje Drábek.

V současné době je v pražské prodejně Kytary.cz k dispozici deset elektrických kytar a baskytar z edice Custom Shop Masterbuild. Mezi nimi najdeme nástroje postavené týmy nebo jednotlivými mistry, jako jsou David Brown a Levi Perry, kteří se mohou pyšnit účastí na prestižních projektech, včetně série Game of Thrones. Jejich odbornost v umění umělého zestařování laku a dřeva zaručuje, že jejich nástroje vypadají a znějí jako originály z padesátých a šedesátých let minulého století.

Autor: Lukáš Krajčo

Foto: kytary.cz