Citroën Ë-Jumpy získal ocenění „International Van Of The Year 2021“

18.12.2020

Citroën ë-Jumpy získal prestižní ocenění "International Van Of The Year 2021" (IVOTY).

Moderní styl, pohodlí na palubě, dynamické vlastnosti a velikost nákladového prostoru v kombinaci s výhodami nejlepší elektrické technologie si získaly porotu složenou z 24 novinářů a redaktorů nezávislých časopisů specializovaných na lehká užitková vozidla (LUV). Cena od členů poroty IVOTY, které předsedá Jarlath Sweeney, podtrhuje relevantnost nabídky přispívající k přechodu na nové zdroje energií, která je přizpůsobená potřebám firemních zákazníků. Připomínáme, že Citroën byl korunován Mezinárodní dodávkou roku již pošesté v historii této velmi prestižní ceny.

"Všechny týmy Citroënu jsou na titul "Mezinárodní dodávka roku 2021", který získal ë-Jumpy, velmi pyšné. Elektrická verze Jumpy poskytuje firemním uživatelům konkrétní řešení nových výzev mobility ve městech, ale díky dojezdu také ve venkovských oblastech, kde jim umožňuje zajistit pohyb v nevídaném komfortu a při zachování všech užitečných vlastností verze se spalovacím motorem. Nový ë-Jumpy je věrný strategii značky Citroën, která nabízí řešení šitá na míru očekáváním profesionálních zákazníků. Naší ambicí je přinášet inovativní produkty a služby a tím jim v běžném životě zajišťovat větší pohodlí a pohodu. Dnešní cena od poroty složené z odborných novinářů podpoří obchodní ambice tohoto modelu." řekl Vincent Cobée - generální ředitel Citroënu.

KLÍČE K ÚSPĚCHU VOZU Ë-JUMPY
Nový Citroën ë-Jumpy má všechny přednosti verze se spalovacím motorem z hlediska charakteru, rozměrů, objemu nákladového prostoru a užitečného zatížení, a navíc přidává komfort spojený s elektrickým pohonem.

Všestrannost použití:
Podnikatelé si mohou vybrat požadovaný dojezd svého vozidla tak, aby co nejlépe vyhovoval jejich každodenním potřebám. K dispozici jsou dvě úrovně dojezdu, které pokryjí většinu potřeb profesionálů v tomto segmentu, ať už jde o cesty na stavbu, zajištění rozvozu dodávek nebo přepravu osob: 230 km v cyklu WLTP s baterií 50 kWh nebo 330 km s baterií 75 kWh.

Pohodlné řízení:
ë-Jumpy umocňuje komfort zejména pohodlným řízením a absencí hluku nebo vibrací. Jeho motor o výkonu 100 kW umožňuje plynule dosáhnout rychlosti 130 km/h, točivý moment je při rozjezdu okamžitě dostupný, současně odpadá nutnost řazení. Je to skvělý způsob, jak obnovit klid v rušném pracovním prostředí.

Snadné používání:
ë-Jumpy se snadno dobíjí buď prostřednictvím domácí zásuvky (kabel Mode 2 přes standardní zásuvku 8 A nebo zesílenou zásuvku 16 A pomocí zásuvky typu Green'Up), nebo prostřednictvím soukromého či veřejného zařízení (kabel Mode 3 - 32 A přes Wallbox) nebo superrychlé nabíječky veřejné stanice, která umožňuje dobít 80 % baterie za pouhých 30 minut. Dotykový 7" displej vozu ë-Jumpy nabízí přístup k elektrickým informacím o voze: tok energie, statistika spotřeby, odložené nabíjení, přednastavení teploty.

To nejlepší z vozu Jumpy:
Funkce, které usnadňují každodenní život firemních zákazníků již u verze se spalovacím motorem, nepřišly nijak zkrátka. Jsou dispozici u všech typů se 3 možnými délkami a výškou 190 cm umožňující přístup na všechny typy parkovišť, přičemž užitečné zatížení a objem i modularita jsou identické jako u verze se spalovacím motorem: užitečný objem až 6,6 m3, užitečné zatížení 1 275 kg, užitečná šířka mezi podběhy kol 1,25 m.

Konečně, jako každý dobrý nástroj určený pro profesionály a řemeslníky, má rovněž nízké provozní náklady. 

Další články o autech naleznete na www.autoredakce.cz