David Koller zahajuje finální část turné k albu LP XXIII s nominacemi na Anděla

22.03.2024

David Koller, populární český hudebník, se se svou kapelou chystá na poslední etapu svého turné, které podporuje jeho úspěšné album LP XXIII.

Toto album získalo pozornost nejen hudbou, ale i díky dvěma nominacím na hudební cenu Anděl.

Kollerovo poslední turné k albu LP XXIII se nese ve znamení novinek a nostalgických ohlédnutí za jeho kariérou. Zatímco loňský rok představoval nové skladby spolu s videoklipy, letos se posluchači mohou těšit na kompletní playlist najednou. Kromě největších hitů z posledních let se na seznamu objeví i dlouho nehrané skladby z Kollerova debutového alba, které letos oslavuje třicetileté jubileum.

Turné odstartovalo 14. března v Novém Jičíně a skončí 26. dubna. Před některými koncerty už byly vstupenky vyprodané měsíc předem, což svědčí o obrovském zájmu fanoušků.

Jedním z důkazů, že je David Koller se svojí kapelou ve vrcholné formě, je i nové živé video ke skladbě "Nazí do kaktusů", natočené ve studiu v Mikulově. Toto video není jen doplňkem, ale spíše ukázkou energie a kreativity, která na koncertech Davida Kollera je k nezapomenutí.

"Kromě novinek a největších hitů zahrajeme i písničky z mojí první sólové desky. Během oslav ke třiceti letům alba 'Černý kočky, mokrý žáby' jsem si uvědomil, že stejné výročí má i toto album. A bylo by škoda si to nepřipomenout. Na koncertech z něj hrajeme jenom Chci zas v tobě spát a Na mě zapomeň. Takže některé skladby znovu oprášíme," prozrazuje David Koller, který aktuálně míří i na prestižní Ceny Anděl, a to v kategoriích Album a Sólový interpret.

Album LP XXIII bylo vydáno loni a provázelo ho zajímavé vydávání singlů. Každá píseň byla doprovázena videoklipem, což umožnilo posluchačům vcítit se do každé skladby. Postupně se nové písně začleňovaly do koncertního repertoáru a k nim vznikaly i videoklipy, na nichž se podíleli renomovaní hudebníci a textaři, jako jsou Jáchym Topol nebo Michal Ambrož.

Pro fanoušky, kteří by chtěli zažít Kollera i během vánočních svátků, připravuje David Koller speciální vánoční koncert ve Fórum Karlín dne 4. prosince. Program a hosté tohoto koncertu budou odhaleni postupně během roku. Vstupenky jsou již v prodeji.

David Koller Tour LP XXIII:

• 15/3 - Frýdek Místek / Národní dům

• 22/3 - Havlíčkův Brod // OKO

• 23/3 - Tábor // Palcát

• 11/4 - Hradec Králové // Petrof Gallery

• 12/4 - Trutnov // UFFO

• 13/4 - Liberec // Vratislavice 101010

• 17/4 - Kolín // Divadlo Kolín

• 18/4 - Plzeň // Měšťanská Beseda

• 26/4 - Litomyšl // Smetanův Dům

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: ROMAN HELCL