Developerská skupina EXAFIN slaví 30 let existence

22.11.2022

9. září 2022 uplynulo již třicet let od chvíle, kdy vznikla firma Kadlec Agency, která postupem vyrostla v developerskou skupinu EXAFIN, která patří mezi nejaktivnější developery, zejména v Praze a Středočeském kraji.

Začátky v roce 1992 byly skromné. Firma Kadlec Agency, skupina 3 fyzických osob, byla časem přejmenována na Realitní kancelář Kadlec, s.r.o. V roce 1998, spolu s přejmenováním firmy na EXAFIN one, došlo také ke startu prvního bytového projektu společnosti, generální rekonstrukci bytů v Kladně. O 7 let později, v roce 2005, EXAFIN otevřel nově rekonstruované obchodní centrum Skalka v Praze 10, jehož hlavními nájemci se staly firmy JYSK s.r.o. a Česká Spořitelna a.s.

K dalšímu milníku ve vývoji společnosti EXAFIN došlo v roce 2013, kdy firma koupila od ING Bank, N.V. kancelářskou budovu Nové Butovice v Praha 5, jejímž hlavním nájemcem se stal AHOLD Czech Republic, a.s. Ve stejném roce došlo také k výstavbě a kolaudaci 36 řadových domů v Úvalech u Prahy.

Jak skupina EXAFIN postupně rostla, stávala se stále významnějším hráčem na poli realitního developmentu. V roce 2017 jako jeden z prvních developerů realizovala skupina EXAFIN nabíjecí stanice elektromobilů přímo v garážích vlastního projektu Rezidence Malvazinky v Praze 5 a vyhověla tím potřebám zákazníkům na rozvíjejícím se trhu s elektromobilitou.

V současnosti patří EXAFIN mezi desítku nejaktivnějších developerů u nás. V segmentu bytové výstavby musíme zmínit aktuální projekty Klamovka Five a projekt VISTA TROJA. Kromě výstavby rezidenčních domů se postupně začala profilovat jako jeden z nejvýznamnějších developerů obchodních center, jako je například jeden z největších retail parků v ČR, OC Okružní České Budějovice. Ve spolupráci se společností PORTIN Invest s.r.o., se zaměřuje právě na výstavbu maloobchodních center a retailových parků po celé České republice. Následně tato centra poskytuje k pronájmu stávajícím i novým obchodním partnerům.

Výročím 30ti let cesta skupiny EXAFIN rozhodně nekončí, ba naopak.

Klíčový faktem pro budoucnost EXAFINU je spokojenost koncového klienta. A proto je prvořadým cílem přetavit ve skutečnost bydlení jako trvalou hodnotu. K nemovitostem nelze přistupovat výhradně investičně. Je zapotřebí chápat každý projekt jako dynamický prvek, který se musí dokonale přizpůsobit svým majitelům i prostředí, ve kterém má vzniknout.

Proto EXAFIN dbá i na vysokou kvalitu urbanistického zpracování jednotlivých projektů. Ty pak citlivě vkomponovává do prostředí tak, aby jej spoluutvářely a nenarušovaly přirozený charakter lokality.

Více na stránkách: https://www.exafin.cz/ 

komerční sdělení