Dne 15. 6. 2021 se v Divadle Lucie Bílé uskutečnila tisková konference při příležitosti spuštění kampaně: Klub přátel spolku Nové Háro.

16.06.2021

Lucie Bílá je již od počátku činnosti této organizace jeho patronkou, součástí a aktivně podporuje jeho hlavní činnost, čímž je výroba paruk na míru z pravých vlasů pro onkologicky nemocné, dospívající a mladé dospělé do 25 let.

Za více než tři roky působení jsme společně pomohli více než stovce dětí, které se díky paruce cítili v době, kdy bojovaly s těžkou nemocí, co možná nejnormálněji. Lucie Bílá vyrábí pro Nové Háro unikátní šperky, jehož prodejem podporuje financování výroby paruk.

Na podporu pravidelného dárcovství byl nyní natočen nový videospot, který ukazuje problematiku a dopady ztráty vlasů vlivem onkologické léčby u dětí. Za vznikem a realizací videospotu stojí režisér Pavel Soukup, který spolu se svým týmem odvedl profesionální práci a video je svým pojetím u nás zcela jedinečné.

O spolku Nové háro:

Jsme Nové háro. Parta lidí nesoucí odkaz naší zakladatelky - Markétky Zagrapanové. Dvakrát si prošla ztrátou vlasů kvůli onkologickému onemocnění, kterému v lednu 2018 bohužel podlehla. A proto, že věděla, jak moc jí holá hlava vadila, jak špatně snášela zvědavé pohledy okolí, jak moc se díky tomu cítila jiná, založila Nové háro. Neziskový spolek, který pomáhá dětem v onkologické léčbě cítit se co možná "nejnormálněji". Naším posláním je sbírat vlasy od dárců a vyrábět z nich paruky na míru konkrétnímu dítěti. Velká výhoda je v tom, že paruka na hlavě krásně sedí a vypadá přirozeně.

Autor a text: Petr D. Mráček

Tip redakce: další zajímavé články o známých osobnostech a celebritách naleznete na stránkách www.CelebrityRevue.cz.