Dobrodružná Cesta Motýlů: Fascinující Svět Barev a Migrací

25.04.2024

V Botanické zahradě Praha právě začala jedna z nejžádanějších událostí roku – výstava tropických motýlů.

Tato šestitýdenní událost, trvající až do 2. června, slibuje návštěvníkům nejen okouzlující pohled na exotické druhy motýlů, ale také jedinečný pohled do jejich světa migrací.

Tropický skleník Fata Morgana , hostící tuto událost, slaví ve svém 20. ročníku a přivádí návštěvníky do světa pestrobarevných motýlů. Každoročně sem proudí tisíce kukel z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou, aby se zde proměnily v krásné křehké motýly. Letošními patronkami této události jsou známé osobnosti: herečka a moderátorka Jitka Asterová, zpěvačka a moderátorka Linda Finková, herečka Sandra Pogodová a režisér Jakub Wehrenberg.

Hlavní hvězdou letošní výstavy je monarcha stěhovavý, jeden z největších motýlích migrantů. Ale na návštěvníky čeká mnohem více než jen tento majestátní druh. Známé jsou i exotické Morpho peleides s blankytně modrými křídly, noční martináči Attacus atlas a velcí soví motýli rodu Caligo.

Nezapomenutelnou součástí je výstava Ztracená Krása, která představuje dávno vyhynulé druhy tropických motýlů. Novinkou letošního ročníku je také Roku Motýlů 2024, který se věnuje ochraně motýlů a jejich prostředí.

Pokud se chystáte na tuto dobrodružnou cestu motýlů, doporučujeme si svou návštěvu dobře naplánovat. Kapacita skleníku je omezená, a proto je vhodné zakoupit si vstupenky předem, ideálně online, abyste se vyhnuli dlouhému čekání. Ale i když budete muset chvilku počkat, můžete si užít procházku venkovním areálem zahrady, který je letos nezvykle rozkvetlý a barevný.

Takže pokud toužíte po dobrodružství plném krásy, barev a překvapení, vydejte se na výstavu Motýli: Dobrodružná cesta a připojte se k této fascinující cestě do světa motýlů.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Botanická Zahrada