Eva Urbanová Grande Finale aneb Opožděné Jubileum v O2 Areně dne 29. února 2024

12.02.2024

Světově uznávaná operní pěvkyně Eva Urbanová se chystá na vrchol své kariéry – životní koncert v O2 Areně s názvem Grande Finale aneb Opožděné Jubileum.

Tento unikátní zážitek se uskuteční 29. února 2024 a představí Evu Urbanovou v různých hudebních žánrech. Rockové a pop-operní hity světového formátu byly pečlivě připraveny Martinem Kumžákem a Jiřím Škorpíkem. Scénickou režii přebral Michal Caban a k doprovodu bude Eva vystupovat s Epoque Symphony Orchestra. Producentem celého koncertu je Ságl Production.

Eva Urbanová, operní pěvkyně se srdcem rockerky, která zazářila na světových operních scénách, si pro svůj koncert Grande Finale vybrala zajímavé datum. Hosty tohoto koncertu čeká originální aranžmá známých skladeb, které budou interpretovány sopránistkou a jejími hosty.

"Poprvé vystoupím v samostatném koncertě v O2 Areně. Musím přiznat, že mám stejnou trému jako při premiéře v Metropolitní opeře v Lohengrinovi. Přestože jsem zde již několikrát vystoupila, většinou jsem byla hostem a představovala operní repertoár. Nyní mám jedinečnou příležitost ukázat se ve své pravé podobě, a to prostřednictvím rockových a pop-operních písní od mých oblíbených interpretů a skupin. Přípravy jsou náročné jak pro mne, tak pro celý tým, ale pevně věřím, že celý koncert bude pro všechny nejen silným zážitkem, ale i příjemným překvapením! Srdečně zvu všechny milovníky hudby na tento nezapomenutelný koncert," sděluje Eva Urbanová.

Režie Michala Cabana slibuje ohromující show, připravenou na míru této jedinečné události. Pěvkyně, hudebníci a hosté vystoupí na pódiu, které svým designem připomíná loď.

"Jako velkolepá elegantní loď vplouvá scéna do diváckého moře zaplněného O2 Areny. Na své palubě nese koncert nabité hudbou a zpěvem, oživující se pod rukama více než šedesáti hudebníků, zpěváků a hostů. Hudební zážitek bude doprovázen bohatými tanečními scénami v podání Jednotky Rychlého Nasazení, vzdušným vírem akrobatického dua Sunriders a dalších vzdušných umělců, vše na pozadí stejně barevných, magických a vizuálně poutavých scénických projekcí. Na kapitánském můstku všemu bude velet... Eva Urbanová," popisuje režisér a spolutvůrce scény Michal Caban.

Součástí příprav jsou i kostýmy, které během večera změní Eva Urbanová několikrát.

Eva Urbanová se stala první dámou české operní scény krátce po začátku své kariéry. Již více než třicet let září na scéně Národního divadla v Praze a sklízí potlesk po celém světě. V roce 2003 jí byl udělen titul Rytíře řádu umění a literatury Francie. Proslavila se na nejprestižnějších operních scénách světa, jako je Metropolitní opera v New Yorku, Royal Opera House v Covent Garden v Londýně a La Scala v Miláně. Její výjimečný soprán uchvátil posluchače v Carnegie Hall v New Yorku, Paříži, San Francisku, Torontu, Montréalu, Vídni, Berlíně a Los Angeles. V Los Angeles se seznámila se slavným španělským tenoristou Plácidem Domingem, který ji v roce 2012 pozval jako hosta na svůj koncert v pražské O2 Aréně. Velký úspěch sklízela také za spolupráci s Karlem Gottem. Společně absolvovali dvě beznadějně vyprodaná turné v České republice, na Moravě a na Slovensku. Eva Urbanová se nejen během společných koncertů s Karlem Gottem představila jako operní diva se srdcem rockerky. Miluje písně své oblíbené skupiny Queen a ze sympatií nezapomíná ani na skladby finské symfonicko-metalové skupiny Nightwish. Na koncertech ráda zahrne také písně americké zpěvačky Jennifer Rush, italského tenoristy Andrei Bocelliho, řeckého klávesového mistra Vangelise nebo uznávaného mužského kvarteta Il Divo.

Autor: Lukáš Krajčo
Foto: Hana Brožková