Fata Morgana rozkvétá, rozzáří ji Tropické květy

19.03.2024

Botanická zahrada hl. m. Prahy se chystá na další okouzlující událost, která oslní všechny milovníky květin a exotiky.

Prodejní výstava tropických rostlin s názvem "Tropické květy" přidá nový rozměr k aktuální expozici, a to ve skleníku Fata Morgana. Tato výstava, která se uskuteční od 22. března do 7. dubna, slibuje jedinečný zážitek pro všechny návštěvníky.

Skleník Fata Morgana, obvykle dům pro množství exotických rostlin, se tentokrát promění v džungli živých květů a rostlin. Tato proměna je součástí širšího programu botanické zahrady, který přináší nejen krásu přírody, ale také umění a i vzdělání. "Tropické květy" jsou kombinací přírodního bohatství a lidské kreativity.

Výstava bude rozšířena o aranžmá, která tvoří atmosféru neviděných a působivých kompozic, spoluprací se studenty zahradnických oborů SOŠ Jarov. Výstava nabídne nejen obdivuhodnou paletu tropických květů, ale také možnost zakoupit si tyto krásné rostliny, včetně oblíbených pokojových a netradičních druhů, jako jsou orchideje, bromélie nebo masožravé rostliny.

"Jaro přichází do skleníku Fata Morgana a návštěvníci se mohou těšit na stovky květů tropických rostlin, které v působivých aranžmá rozzáří stávající expozice i současnou výstavu uměleckých objektů z recyklovaných PET lahví NOVÁ PET TROPICANA," říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Samotná výstava "Tropické květy" nabídne nejen obdivuhodnou rozmanitost rostlin, ale také možnost prodeje. Nově vybudovaný výstavní sál v Ornamentální zahradě se stane centrem této události, kde budou k dispozici pestré sortimenty exotických rostlin a pěstitelské potřeby. Návštěvníci tak budou mít možnost si nejen prohlédnout tyto krásné barevné květiny, ale také je zakoupit a přivést si trochu tropické atmosféry do svých domovů.

Spolu s výstavou "Tropické květy" bude stále k dispozici i NOVÁ PET TROPICANA, která přináší uměleckou džungli vytvořenou ze recyklovaných PET lahví. Tato kombinace umění a přírody přiláká jak milovníky květin, tak i ty, kteří ocení originální a ekologický přístup k přírodě.

Pokud jste dosud neviděli výstavu "Za kořením a slávou", mějte na paměti, že tato expozice bude končit v neděli 17. března. Tato výstava láká návštěvníky na cestu do dalekého Orientu prostřednictvím různých aspektů rostlinného světa, přičemž umožňuje interakci se všemi smysly.

Celkově se program Botanické zahrady hl. m. Prahy pro rok 2024 jeví jako bohatý na zajímavé události a příležitosti pro objevování krás přírody i lidského umění. Sledujte tedy webové stránky a sociální sítě botanické zahrady pro další novinky a informace o nadcházejících událostech.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Botanická Zahrada