Film Přání Ježíškovi má také svůj soundtrack a videoklip

30.11.2021

Romantický snímek Přání Ježíškovi, který momentálně boduje v českých kinech, podpořilo před pár dny také vydání soundtracku s hudbou k filmu.

Tu složil britský hudebník žijící už 30 let v České republice, James Harries. K ústřední písni Something Like This vznikl dokonce i videoklip, který z filmových záběrů sestřihal producent snímku, střihač Adam Dvořák.

"Potěšilo mě, když jsem byl požádán, abych pro tenhle film složil hudbu. Po roce, jaký jsme všichni prožili, to byla docela úleva. Zdálo se mi trochu bizarní psát vánoční hudbu v letním horku, ale nakonec jsem si to opravdu užil," vysvětlil hudebník, který se dokonce pustil i do koledy."Cítil jsem, že to ke konci potřebuje českou vánoční koledu, tak jsem se odhodlal a napsat ji společně s improvizátorkou, herečkou a zpěvačkou Pavlou Sedláčkovou," odhalil pozadí vzniku hudby k filmu James Harries, který má za sebou práci i na snímcích Snowboarďáci, Rafťáci, Bobule nebo Lidice.

Soundtrack, jenž vychází na labelu Tranzistor a fanoušci jej najdou na všech digitálních platformách, obsahuje kromě vánočních písní také největší hity Jamese Harriese. Zazní tu tak česko-britská koleda, vánoční rock'n'roll, swing i dětský sbor. Nechybí ani zvuk rolniček...

Klip ke zhlédnutí zde:

Snímek, který představuje v romantických polohách například Richarda Krajča, Elizavetu Maximovou, Jiřího Langmajera, Annu Polívkovou, Matěje Hádka, Táňu Pauhofovou nebo Petra Vaňka, si podle autora soundtrack zasloužil.

"Dost lidí se mě na soundtrack ptalo, tak jsme se rozhodli hudbu z filmu vydat. Doufám, že některé z písní tak budou mít svůj vlastní život," dodal James Harries, jenž s producentem Adamem Dvořákem nepracuje poprvé. "S Jamesem na hudbě k našim filmům spolupracuji rád, umí skvěle vystihnout atmosféru a pocity, které filmem chceme divákům zprostředkovat," dodal Dvořák, na jehož film i přes současnou nelehkou dobu dorazilo do kin 118 650 diváků.

Do kin jej 11. 11. uvedla společnost Bioscop.

JAMES HARRIES

Jamesovy singly z posledních let jako Superstition, Salvation nebo Lights výrazně bodovaly na předních příčkách hitparád. Skladba Slow Mover, kterou před několika dny živě představil na Václavském náměstí, z této úspěšné řady nevybočuje a v hitparádě IFPI se už téměř půl roku také drží na předních pozicích. Harriesovo plánované prosincové turné proběhne a 14. prosince čeká fanoušky v pražském Jazz Docku kromě živé kapely i několik hostů.

FB: https://www.facebook.com/jamesharriesmusic
IG: https://www.instagram.com/jamesharriesmusic
WEB: https://jamesharriesmusic.com