Český profesionální fotograf Mario Sikora zahájil své další výstavní turné po českých muzeích a galeriích

04.10.2021

Premiéru své nové série spatřili nejprve návštěvní v jeho rodném městě, konkrétně v Muzeu Třineckých železáren a města Třince. Výstava byla zahájena vernisáži na dni Módy, 21. 8. 2021 a je ke zhlédnutí do 18. 11. 2021.

Výstava nese název "Mario". Slovy autora: "Výstavní cyklus s názvem Mario, je ztělesněním mé práce a tvorby. Na všech vystavených snímcích, můžete vidět krásné ženy, nálož emocí, nevšední pózy a především nezaměnitelnou atmosféru, která vše provází. Všechny vystavené fotografie jsou k dispozici v rámci limitovaných edic s rodokmenem. Návštěvník tedy má možnost nejen se pokochat, ale také si fotografie odnést domů."

Dle slov autora, "výstavní cyklus poté poputuje do Prahy, zatím do nespecifikované galerie",

kterou brzy odtajní. A následně se přesune a rozšíří až na řády desítek fotografií, v srpnu 2022, jí budeme moc vidět na vlastní oči v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií, v Jindřichově Hradci. Podle slov autora: "Zde cesta nekončí, ale začíná, výstavu uvidí lidé po celé Evropě, jste srdečně zváni."

Mario Sikora (*1991) je český profesionální fotograf a produkční. Zaměřuje se především na Portrétní a Fine Art fotografii. Jeho tvorba je charakteristická; práci s emocemi, světlem a atmosférou. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a dalších mezinárodních asociací. Za svou kariéru obdržel řadu mezinárodních ocenění. V roce 2021 získal fotografický titul Excellence FIAP (Francie).

Foto: Archiv Maria Sikory