Hodinky pro úspěšné muže. Okuste sílu značky Citizen!

13.04.2021

Hledáte pánské hodinky, které vydrží? Vsaďte na japonskou značku Citizen, jejíž hodinky se staly synonymem kvality po celém světě a ne nadarmo patří mezi nejprodávanější značky hodinek vůbec. V čem jsou unikátní a jaké modely by neměly vašemu oku uniknout?

Historie značky Citizen se začala psát už v roce 1918, kdy byl založen institut pro výzkum hodinek Shokosha. V něm se zrodily první kapesní hodinky, jejichž nositelem se stal tokijský starosta. Ten hodinkám dává posléze název Citizen, který se stává i oficiálním názvem pro společnost. Citizen (v angličtině "občan") se měly stát značkou hodinek, která by dostála svému názvu, a byla tedy dostupná a univerzální pro všechny občany.

Citizen je dodnes společností, která udává trendy v hodinářském průmyslu. Jako první dokázali synchronizovat čas pomocí družic GPS. Zaměřují se ale i na další specifika a unikáty, které stojí za pozornost, jako je třeba solární pohon Eco-Drive nebo hodinky, které jako první rozeznaly lidský hlas.

Zakládají si na kvalitním strojovém provedení i vysoké kvalitě používaných materiálů. Vydrží vám spoustu let a jejich nadčasový vzhled vám na ruce bude slušet. Firma navíc na své hodinky Citizen poskytuje pětiletou záruku.

Převratná technologie Eco-Drive

Od 70. let začala společnost pro dobíjení hodinek využívat solární energii pomocí systému napájení Eco-Drive. Tím udrží hodinky v chodu po dobu 6-60 měsíců bez dobíjení. Umělé i přirozené světlo prochází přes ciferník a dobíjí akumulátor přes solární článek, který pohání strojek hodinek.

Hodinky pro každodenní nošení

V kolekci Promaster, která je univerzální pro každodenní nošení, najdete hodinky nejvyspělejších technologií. Automaticky seřizují čas podle GPS modulu, nabízí i měřič tlaku nebo hloubkoměr.

Jedněmi z nejpopulárnějších hodinek této kolekce jsou Citizen Promaster Diver BN0150-10E, které jsou ideální volbou nejen pro potápěče, ale i pro každodenní nošení. Pouzdro mají vyrobené z ušlechtilé oceli, číselník chrání minerální sklíčko. Na ruce drží díky elegantnímu pryžovému řemínku. Jsou vhodné i pro plavání a potápění díky voděodolnosti až do 200 m.

Modely pro slavnostnější příležitosti

Chcete-li hodinky pro byznysové večeře, narozeniny nebo jiné společenské události, vybírejte z řady Super Titanum. Najdete v ní hodinky společenské i sportovní. Jejich výhodou je, že jsou vyrobeny ze speciálního titanu, který je až o 40 % lehčí než ocel a který byl společností Citizen přímo vyvinut a patentován. Zároveň jsou také odolnější proti poškrábání. Oblíbený model pánských hodinek Citizen Super Titanium AW1240-57L se pyšní elegantním a zároveň univerzálním designem. Ciferník chrání safírové sklíčko, které hodinkám poskytuje maximální ochranu proti poškrábání.

Pro ležérní outfity i sportovní aktivity

Modely Citizen Sport nabízí všestranně zaměřené hodinky. Najdete zde hodinky potápěčské, chronografy i univerzální modely, které hravě sladíte s jakýmkoliv outfitem. Jedním z nejoblíbenějších modelů je Citizen Sports ChronoCA0695-84E, který si získal své příznivce díky sportovnímu provedení i jednoduchému designu. Snesou i větší kontakt s vodou, voděodolnost je 100 m a můžete s nimi plavat nebo šnorchlovat. 

komerční sdělení