Hynek Čermák kvůli roli radikálně změnil image

18.08.2022

Známý herec Hynek Čermák (49) nemá nouzi o práci ani o prázdninách. Tentokrát se vrátil do devadesátých let.

Není to jen rozmar, styl změnil kvůli nové roli hokejového trenéra ve filmu Děti Nagana. Při natáčení role se musí obléknout do dobového kostýmu, který mu připomíná mládí. Knír, šusťáková bunda, kšiltovka a legendární "plísňáky" nesmí chybět. Na jednom z posledních natáčecích dní se na place objevil i legendární brankář z Nagana - Dominik Hašek.

Filmový a divadelní herec Hynek Čermák v osobním životě sportu moc neholduje, kromě hraní se žádnému aktivnímu pohybu nevěnuje a nikdy nevěnoval. Přesto získal roli bývalého extraligového hokejisty v nově připravovaném rodinném filmu Děti Nagana, který se právě dotáčí. Po jeho boku se v hereckých rolích objeví například herečky Klára Issová, Taťjana Medvecká, Simona Babčáková, Otakar Brousek mladší či Pavel Batěk.

Čermák udělá vše proto, aby se vžil do role. "Pro mě je to návrat do mého raného mládí. Je zajímavé vidět teď kluka, který má boty, co jsem nosil, když mi bylo devatenáct. Nagano jsem sledoval. Každý z nás si přesně pamatuje, co dělal, když naši hokejisté vyhráli. Tento film odráží tu náladu a hrdost, která byla v každém z nás po tomto vítězství," vzpomíná Čermák na turnaj století.

Po boku Čermáka si v chystaném filmu zahrál i Dominik Hašek, který zažil Nagano na vlastní kůži.

"Není to moje první role. V Čechách i v Americe už jsem si několikrát malou roli zahrál. Tohle je pro mě ale srdcová záležitost. Český hokej potřebuje, aby si kluci šli zahrát hokej na plácek s tenisákem před barák nebo s pukem na zamrzlý rybník. I tam se dají objevit nové talenty. A o tom ten film je. Nám tuhle inspiraci přinesla hokejová generace 70. let a já budu moc rád, když ji ta naše "naganská generace" podobně předá dnešním klukům," říká Hašek.

Premiéra rodinného filmu Děti Nagana, který je věnován nejen Dominikovi Haškovi a všem hrdinům z Nagana, ale i legendárnímu trenérovi Ivanu Hlinkovi, se plánuje na 23. února 2023, kdy uplyne přesně 25 let a jeden den od získání hokejové zlaté olympijské medaile.