Investice do zlata je efektivním způsobem, jak ochránit vaše peníze

25.05.2021

Asi jste už zaregistrovali, že se v důsledku epidemie koronaviru a řady dalších faktorů začíná zvyšovat inflace. To znamená, že ceny rostou a reálná hodnota peněz klesá. Zkrátka si za ně pořídíte méně nežli dříve. Proto není radno nechat své úspory napospas inflaci, měli byste je nějakým výhodným způsobem investovat. Dobrým řešením je bezesporu volba investičního zlata.

Proč zvolit právě zlato?

Pokud se podíváte na vývoj ceny zlata, musí vám být zřejmé, že jeho pořízením rozhodně nic neriskujete. Zlato je velmi stabilní komoditou, jež se na trhu dlouhodobě těší velké popularitě. Nehrozí, že by za pár let výrazně ztratilo na své hodnotě, ba spíše naopak. Investice do něj vám tedy ochrání vložené finanční prostředky, pravděpodobně je ještě zhodnotí.

Výhodou je, že si zlato jako investiční příležitost může pořídit prakticky každý, nemusíte být zrovna milionáři. Stačí klidně jen pár desítek tisíc korun, což je suma, kterou většina z vás jistě má naspořenou. Za takovouto částku si rozhodně nekoupíte byt, rodinný dům či jinou nemovitost, investiční zlato však ano. Proto je tato komodita dostupná a výhodná pro širší veřejnost.

Nákup a prodej investičního zlata

Dalším pozitivem je fakt, že investiční zlato nepodléhá DPH, což je opět výhoda oproti investicím do nemovitostí, kde je s DPH samozřejmě nutné počítat. Kromě toho je zlato dnes už velmi snadno dostupné, a to i online.

Eshop se zlatem provozuje kupříkladu společnost, jež sídlí v Obecním domě v Praze, v těsném sousedství Prašné brány v centru města. Firma dováží a prodává zlato ze známých světových rafinérií, disponuje bohatou škálou produktů v různých cenových kategoriích. Na webu zlate-mince.cz si zlato zakoupíte téměř stejně snadno, jako jste zvyklí kupovat si třeba běžné spotřební zboží. A až ho budete chtít zpeněžit, lze to provést u stejné společnosti, jež na tuzemském trhu funguje už téměř 20 let.

komerční sdělení