Jak mít dlouho čerstvý chleba? Pomůže správný chlebník

30.03.2023

Chléb, housky a rohlíky. Základní druhy pečiva, bez kterých si většina z nás neumí představit ráno. Zapeklité je však pro některé uchovat tyto dobroty v perfektním stavu. Máme řešení.

Chlebník udrží pečivo déle čerstvé

Nic se nevyrovná křupavému rohlíku a voňavému chlebu. Udržet pečivo čerstvé jako přímo vytažené z pece je prakticky nemožné. Ovšem můžete prodloužit jeho perfektní chuť, když jej pak na chvilku vložíte do trouby, bude chuť skoro identická s právě upečeným výrobkem. Jak ale uchovat pečivo co nejdéle lahodné? Důležité je uskladnění. Spousta lidí tápe, jaký obal, v němž si odnáší pečivo z obchodu domů a v němž jej pak uschovají, je nejlepší. Klasický igelit je vhodný spíš jen pro transport chleba. Podporuje vlhkost, tedy tvorbu plísní, chléb se stává mazlavější, gumovější. Papírový sáček zase vysušuje, takže pečivo rychleji ztvrdne. Ideální je dát chleba doma do úschovny zvané chlebník. Ten má totiž unikátně profilované dno, které umí ochránit nejen chleba, ale i další pečivo před vlhnutím. Pečivo pak nebude gumové nebo plesnivé. A díky proudu vzduchu ani neztvrdne.

Keramický chlebník je krásný doplněk do bytu

Chlebník se vyrábí ze spousty materiálů. Může jít o klasický plast, rustikální dřevo i keramiku. I co se týká tvarů, je chlebník flexibilní. Může jít o nádobu, která má zasunovací otvor. Také se nabízí keramický chlebník často ve variaci jakési misky s víkem. Chlebníky jsou rovněž multifunkční. Uvnitř mají držadlo na nůž, poklop se dá využít jako prkénko. Ať už budete mít pečivo z obchodu nebo si uděláte domácí chleba, obojí si zaslouží pečlivé uložení, aby rohlíky, housky i chléb byli déle čerstvé. Proto mrkněte na značku TESCOMA, která nabízí spoustu výrobků do domácnosti. Mnohé vychytávky vám vyrazí dech.

komerční sdělení

Foto: https://www.tescoma.cz/