Jak na čištění odpadu svépomocí

22.03.2021

Neodtéká voda z umyvadla, ucpal se vám odtok ve sprchovém koutě nebo máte ucpaný záchod? Není třeba panikařit, je dost možné, že to vyřešíte sami. A pokud ne, vždy můžete zavolat odborníky. Firmy zabývající se čištěním odpadů jsou k dispozici i o víkendech a svátcích, protože ucpané odpady se na pracovní dny neptají.

Nejdříve se ale pojďme podívat, jak na ucpaný odpad vlastními silami.

Ještě trochu odtéká? Nakupte chemii

Jestliže dřez nebo umyvadlo ještě trochu odtéká, ale voda se v něm pomalu začíná držet, zřejmě jsou na vině vlasy, zbytky jídla apod. V tomto případě obvykle stačí zajít do drogerie a koupit hydroxid sodný, Krtka či speciální gel.

Vůbec neodtéká? Potřebujete ruční spirálu

Do odpadů, které vůbec neodtékají, chemii raději nedávejte. V tomto případě je nutné pořídit ruční spirálu na čištění odpadu. Koupíte ji v hobby marketu.

Pak nejdříve sundejte sifon a zkontrolujte, jestli není zanesený. Spirálu vsuňte do potrubí, a až se zastaví o překážku, začněte točit a tlačit. Překážka by se měla uvolnit.

Ucpaný záchod je třeba odmontovat

Ucpaný záchod je trochu komplikovanější, musíte vypnout přívod vody, odmontovat hadičku napouštění a následně celou záchodovou mísu. Pak uvidíte, zda se nenachází nějaká překážka v sifonu nebo v místě, kde se WC napojuje na odtokové potrubí.

Nevíte-li si rady, zavolejte odborníky

Necítíte se na takové opravy? Zkoušeli jste čistit odpad svépomocí, ale bez úspěchu? Zavolejte odborníky. Příčinou vašeho neodtékajícího odpadu totiž může být i závada na potrubí, kterou sami neodhalíte a neopravíte. Profesionálové přijedou s barevnou kamerou pro zjištění příčiny ucpání, výkonnou motorovou spirálou a tlakovou vodou. Na místě si poradí s jakýmkoliv problémem. Odborníky doporučujeme zavolat rovněž v případě, kdy se vám odtok nebo záchod ucpává opakovaně. Lepší je vyřešit problém pořádně a jednou provždy.

Image by Michal Jarmoluk from Pixabay