Jak si hravě poradit s přepravou nestandardních zásilek? Známe řešení

25.04.2024

Lámete si hlavu s tím, jak odeslat velké, těžké nebo nebezpečné zásilky? V takovém případě rovnou zapomeňte na standardní kurýrní služby – ty si totiž s takovými náklady neporadí. Na koho se místo nich obrátit?

Specializovaná společnost

Ze všeho nejdříve nás bude zajímat přeprava nadměrných nákladů. Bavíme se o zásilkách, které se vymykají běžným rozměrům, s nimiž by si jinak poradily klasické kurýrní služby. To znamená více než 2,2 metrů výšky (včetně palety či podstavce) a více než 3 metry součtu šířky a délky.

Typicky se jedná například o motorky, kola, kočárky, nábytek a podobně. V takových případech přichází na scénu přeprava nadrozměrných nákladů od známých profesionálů z FOFR – česká přepravní společnost.

Tito odborníci jsou schopní převézt zásilky o délce až 6 metrů, maximálním objemu 8 m3 a hmotnosti celé zásilky až 1 800 kilogramů (maximální hmotnost jednoho kusu je 600 kilogramů). Hravě přitom převezou svěřené předměty kamkoliv po celém území Evropy.

Přeprava nebezpečných zásilek

Vyloženou specialitou zmíněných odborníků je takzvaná přeprava ADR. Toto označení se používá pro nebezpečné látky – plyny, hořlaviny, toxické, infekční, žíravé i jinak specifické látky…

Taková přeprava logicky vyžaduje speciální vybavení a je poměrně náročná na administrativu. K odeslání nebezpečné zásilky přece jen budete muset vyplnit číslo UN, údaje dle ADR (třída, obalová skupina, kód klasifikace), čistou a hrubou hmotnost i podrobnosti o balení.

Nemusíte se ničeho obávat – nebudete na to sami. Odborníci ze společnosti FOFR vám moc rádi poradí, jak zjistíte všechny jednotlivé údaje.

Nejlepší bude, když si rozkliknete internetové stránky pod příslušnými odkazy. Ihned zjistíte, jak na přepravu nadrozměrných i nebezpečných balíků.

Díky celorepublikové působnosti systému společnost FOFR garantuje pružnou reakci a kvalitu poskytovaných služeb v jakékoli lokalitě České republiky.

komerční sdělení      

Fotka od Tung Lam z Pixabay