Jak sportovat venku na podzim?

08.12.2020

Podzim pro mnoho lidí znamená chlad, tmu a spíše než do přírody si vyrazí zacvičit do vytopeného fitka. Venku má ale pohyb své kouzlo, jen se musíme dobře obléct.

Správný výběr 

Snad nikomu se nechce do deště a větru, ale když je venku krásně, škoda toho nevyužít. Už staré pořekadlo říká, že není špatné počasí, ale špatné oblečení. Když se oblečeme jinak, než situace a počasí vyžaduje, bude nám zima nebo horko, vrátíme se domů se špatnou náladou a příště budeme velmi těžko hledat motivaci, abychom opět vyrazili ven. V chladném počasí je potřeba zůstat v teple a suchu a zároveň mít pohodlí bez omezení pohybu. Moderní materiály sportovního oblečení si poradí s rychlým odvodem potu i udržením teploty, zbývá tak jen správně vybrat a poskládat jednotlivé kousky. Důležitá je správná velikost, tedy aby nám oblečení dobře sedělo a nikde netlačilo nebo naopak nepadalo. Není nic horšího, než u každého třetího kroku povytahovat kalhoty nebo vracet padající ramínko podprsenky na své místo.

Jako cibule

Správně poskládat jednotlivé kousky není nijak složité, je potřeba se jen řídit pravidlem vrstvení. Základní vrstvu by mělo tvořit funkční tričko, které se postará o to, abychom zůstali v suchu i při namáhavém výkonu, rychle odvede pot mimo tělo a navíc je příjemné na omak. Další vrstvu pak může tvořit lehká mikina, která se postará o udržení tepla. Vrchní vrstva je pak bunda, samozřejmě podle počasí. Pokud mrholí, větší službu vám udělá nepromokavý materiál, do chladnějších dní je pak vhodnější teplejší bunda. Nezapomeňte na nohy, největší chlad jde vždy od nich. Ponožky volte s ohledem na počasí a také vybranou obuv, v plátěných teniskách uprostřed bouřky vám nohy v teple neudrží ani vlněné ponožky. Na běh nebo procházku se psem zvolte sportovní tepláky nebo legíny, které vás nijak neomezí v pohybu.

Na podzim je skvělé využít každý den, kdy se dá být venku a zlepšit si tak imunitu i náladu. A pokud se náhodou rozprší, můžete trénovat třeba i doma. Alespoň do doby, než se otevřou fitness centra, i pak bychom ale měli mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

komerční sdělení