Jak správně vybírat městský mobiliář

10.08.2021

Kvalita života ve městě není dána pouze dostatkem pracovních příležitostí, bezpečím a čistým životním prostředím. Lidé si chtějí vyjít i na romantickou vycházku při západu slunce, posedět si v parku, zkrátka užívat si života. Každé zastupitelstvo, které si váží svých voličů, proto investuje do městského mobiliáře, jako jsou například lavičky či lampy veřejného osvětlení.

Jak vybírat městský mobiliář

Vybírat městský mobiliář ovšem není jen tak. Pravděpodobně by vás velmi překvapilo, jak širokou nabídku v dnešní době poskytují například výrobci pouličních lamp, laviček či odpadkových košů. K dispozici je tolik různých tvarů, použitých materiálů a pochopitelně i cenových variant, že pracovník městského úřadu či technických služeb má kolikrát velké dilema, který typ vybrat, aby plnil co nejlépe svou funkci, a přitom nebyl příliš drahý. Protože, co si budeme povídat, při nezbytném chování s péčí řádného hospodáře je cena jedním z nejdůležitějších kritérií.

Lavičky jsou nezbytnou součástí každého parku

Parkové lavičky jsou k dispozici v mnoha variantách. Z hlediska pohodlí jsou mnohem lepší lavičky se sedací plochou vyrobenou ze dřeva. Obzvláště v chladném období roku totiž nestudí a na jejich povrchu se nedrží voda. Nevýhodou dřevěných laviček je ovšem nižší odolnost vůči povětrnostním vlivům i proti vandalům. V tomto ohledu jsou naopak mnohem výhodnější lavičky z nerezové oceli.

I v noci je na ulicích zapotřebí světla

Romantickou večerní vycházku si jen málokdo dokáže představit bez svitu pouličních lamp. I pouliční lampy se vyrábějí v mnoha variantách. Velmi oblíbené jsou v současné době lampy s nízkými sloupy, jejichž světla směřují dolů. Tímto způsobem totiž dokážou snižovat množství světelného smogu, který začíná být v poslední době často diskutovaným problémem.

komerční sdělení

Image by NickyPe from Pixabay