Jak vybrat kvalitní kolagen, který podpoří vitalitu těla i zevnějšek?

01.07.2022

Kolagen je důležitou bílkovinou v našem těle, která pečuje nejen o zdraví a pohyblivost kloubů, ale také o elastickou a krásnou pokožku, silné vlasy a pevné nehty. Jelikož jej však s věkem postupně tělo tvoří stále méně, měli bychom si jej pravidelně doplňovat, a to nejen ze stravy. Pravidelné užívání kolagenu může pomoci kloubům, regeneraci těla, a zpomalit nástup prvních známek stárnutí. Záleží však na kvalitě doplňku.

Doplňky stravy s kolagenem se získávají zpracováním živočišného kolagenu, například vedlejších produktů dobytka nebo ryb. Využívají se tedy vedlejší produkty živočišné výroby, které by jinak nebyly využity. Kolagen z nich je nutno speciálně upravit, aby ho tělo člověka dokázalo zužitkovat. Právě způsob úpravy rozhoduje o tom, zda konečný produkt bude účinný.

Kolagen se hydrolyzuje, tedy štěpí za studena a vznikají kolagenové peptidy. Ty by měly mít bioaktivní formu, aby je tělo člověka rozpoznalo a využilo je k tvorbě vlastních nových kolagenových molekul. Skutečně kvalitní kolagen je navíc čistý, neochucený a bez přísad či konzervantů, protože ty by mohly zbytečně blokovat vstřebávání kolagenových peptidů do krevního oběhu. Aby nepodléhal kažení, měl by být kolagen ve formě prášku a takto je možné si jej připravit až před užitím, rozmícháním v tekutině. Je to nejjistější způsob, jak vytěžit z kolagenu ryb nebo dobytka maximální účinky.

Na trhu najdeme doplněk, který všechna tato přísná kritéria splňuje. Český produkt Inca Collagen je 100% čistý kolagen v prášku. Společnost hledala způsob, jak zachovat co nejvíce skvělých účinků kolagenu z ryb, a zvolila štěpení šetrnou enzymatickou hydrolýzou. Při té díky specifickým enzymům dochází ke třepení na homogenní, identické řetězce peptidů, které mají zachovanou důležitou strukturu. A díky tomu jsou bioaktivní.

Navíc je Inca Collagen vyroben z mořských ryb, jejichž kolagen se z evolučního hlediska vyznačuje vysokou čistotou. Pokračuje doktorka biochemie Dagmar Petrová

"Výhodou rybího kolagenu je to, že je to kolagen vývojově starý, to znamená, že není spojen s řadou dalších, podpůrných biomolekul. Rozštěpí se tedy na fragmenty a výsledný roztok není znečištěn fragmenty jiných molekul." 

V přírodě se vyskytuje mnoho typů kolagenů, pro člověka je nejdůležitější prvních 5 typů. Také doplněk by měl obsahovat více typů, aby mělo tělo možnost doplnit si typ kolagenu potřebný v chrupavkách a kostech, jakož i v kůži a různých tkáních. Prémiový Inca Collagen obsahuje až tři typy kolagenů - typ I., II. a III., což z něj činí doplněk s nejširším záběrem. Jedná se tedy o kolagenový hydrolyzát pro krásu, ale také pro funkční a odolný pohybový aparát. Za 7 let na českém a slovenském trhu si tento kolagen získal více než 200 tisíc věrných zákazníků. Protože reálně funguje.

"Měla jsem problém s praskáním v kolenou. Po měsíci užívání Inca Collagen mi to přestalo úplně. Je výborný i pro regeneraci po cvičení. I moje pleť je na tom lépe. Netvoří se mi šupinky a není tak stažená," hodnotí stylistka Adriana.

Zákaznice Lucie, která dala Inca Collagen svému manželovi: "Manžel měl dost velké bolesti kolen, a to je ještě dost mladý, trvalo to déle, přes 3 měsíce, než ta bolest ustoupila, ale teď si velmi pochvaluje, když udělá podřep, absolutně ho to nebolí."

Skvělé na Inca Collagen je to, že sedne naprosto každému. Sportovcům, ženám i mužům pro krásu a lepší kondici, maminkám po porodu, ale i ženám ve zralém věku. Pomáhá:

  • udržovat elastickou a hydratovanou pokožku, redukuje vrásky, drobné linky a udržuje lepší a zdravější strukturu pleti,
  • dokáže pomoci při léčbě některých kožních neduhů, jako je akné,
  • pomáhá jako prevence tvorby pigmentových skvrn,
  • podporuje růst zdravějších vlasů a pevnějších nehtů, pomáhá zastavit vypadávání vlasů,
  • podporuje hojení ran, regeneraci těla po zátěži,
  • pomáhá udržovat pohybový aparát, zejména klouby a páteř v dobré formě,
  • funguje jako prevence rozvoje degenerativních onemocnění pohybové soustavy,
  • a posílí také zdraví zubů, protože kolagen máme i v mezibuněčném pojivu v dásních.

Je to zkrátka takový pomocník pro všechno. Důležitost kolagenu nelze popřít a často jeho nedostatek stojí i za problémy, na které byste to netipovali. Podpořte svůj organismus, zejména klouby, kůži, vlasy a nehty. Abyste se cítili sebevědomě a bez bolestí. Inca Collagen je v tomto směru zárukou kvality.

komerční sdělení