Jak vybrat nejlepší přepravky na ovoce? Materiál, z něhož jsou vyrobeny, by při vašem rozhodování měl hrát prvořadou roli!

21.07.2022

Chcete si otevřít obchod s potravinami a vybíráte přepravky na ovoce nebo na zeleninu? Uvažujete nad tím, jaké by měly mít rozměry a design? Přemýšlíte, jaké množství jich asi tak budete potřebovat? Faktem je, že zařizování každé prodejny a samozřejmě také skladu je dobré věnovat náležitou pozornost. Svůj význam má přitom jak praktická stránka věci, tak estetické hledisko. A v posledních letech se navíc přidávají i další faktory. Třeba ekologie. Jde tedy například o to, jak se s podobnými přepravkami, boxy či kontejnery bude vám nebo vašim zaměstnancům manipulovat, jakým dojmem budou v prodejně působit na zákazníky nebo jak je jejich výroba šetrná k přírodě.

A věřte nebo ne, zřejmě nejdůležitějším faktorem, který byste při výběru takového vybavení měli vzít v úvahu, je použitý materiál. Materiál, z něhož jsou přepravky vyrobeny, by měl s ohledem na výše uvedené věci hrát při vašem rozhodování prvořadou roli!

Že si to nemyslíte? Za okamžik možná změníte názor!

Vybíráte přepravky na ovoce a na zeleninu?

Chystáte se otevřít obchod s potravinami nebo se smíšeným zbožím? Pro svůj záměr jste si vybrali nějakou menší obec nebo snad rovnou vesnici, kde nežije více než pár stovek obyvatel? Nutno uznat, že jde o poměrně odvážný krok. Provozovat na venkově "koloniál" totiž není vůbec snadné. Podobných prodejen citelně ubývá. Přesto není vyloučeno, že se vám může dařit. Záležet bude na celé řadě věcí. Jak vysoko se ustálí cenová hladina energií, jakou oporu vám poskytne obec nebo jaké množství zákazníků dokážete svým přístupem přilákat. To vše rozhodne o úspěchu vašeho byznysu. Aby k vám chodilo nakupovat co nejvíce lidí, chce to nejen přijatelné ceny a vstřícné jednání, ale také obchod, který bude dobře vypadat.

Snažíte se "rozjet" prodejnu? Pak si uvědomte, že to, jak ji zařídíte, může hrát docela důležitou roli. Podlaha a stěny, obslužný pult i regály, nejrůznější stojany, boxy a samozřejmě přepravky na zboží. Na ovoce, na zeleninu i na další druhy potravin.

Dřevo není špatné, ale...

Vymalovali jste prodejnu příjemnými barvami? Pořídili jste pult, který bude působivě dominovat celému prostoru? Výborně! Než ale začnete uvažovat nad tím, které druhy zboží má smysl nabízet a které ne, nebo zda se vám vyplatí zavádět různé slevové akce, musíte se rozhodnout, v jakých přepravkách či kontejnerech hodláte zboží skladovat, případně rovnou vystavovat. K rozhodování toho přitom budete mít dost. Funkčnost, barva nebo preciznost provedení. To vše je jistě důležité. Základem je ale bezpochyby použitý materiál. Ten totiž rozhodne o mnohém. Například o tom:

  • Jak dlouho vám přepravky budou sloužit

  • Jak snadno se s nimi bude manipulovat

  • Jak jednoduchá bude jejich údržba

Firem, které se výrobou rozmanitých typů přepravek zabývají, je dost na to, abyste měli na výběr. Některé pracují výhradně se dřevem, jiné nedají dopustit na plast. Dřevěné bedny, palety a přepravky byly běžnou součástí vybavení mnoha obchodů po celá staletí. Není tedy pochyb o tom, že se vcelku osvědčily. A vidíte! Navzdory tomu vám většina majitelů prodejen, zejména těch s potravinářským zbožím, zpravidla doporučí přepravky plastové. Z jakého důvodu?

Plast je lehký, odolný a dobře se udržuje

Ptáte se, proč vám téměř každý obchodník, který má zkušenosti s používáním přepravek a nejrůznějších beden a bedýnek, doporučí místo dřevěných raději ty plastové? Odpověď je jednoduchá. Přepravky zhotovené z plastu mají ve srovnání s těmi dřevěnými řadu nepopiratelných výhod. Především jsou lehké a tak se s nimi velmi dobře pracuje. Moderní plasty navíc disponují mimořádnou odolností, takže je jen tak něco nepoškodí a nebudete je tedy záhy nuceni vyměnit za nové. A jejich údržba? Ta je v porovnání s dřevěnými přepravkami o poznání jednodušší, což je ve vašem případě obzvláště důležité. Nebo se snad nechystáte obchodovat s potravinami?

Jídlo a zejména pak to nebalené, musí být ve vaší provozovně uloženo v naprosté čistotě. A právě plast vám situaci výrazně usnadní. Problémy s hygienou nejsou v našich obchodech nijak neobvyklé. Vy se jim však za každou cenu snažte vyhnout! Chcete, aby váš "koloniál" prosperoval nebo ne?

Berete ohledy na přírodu?

V úvodu jsme zmínili několik věcí, které se při zařizování obchodu obvykle berou v úvahu. Jednou z nich, která poslední dobou nabírá na významu, je tzv. udržitelnost. Ekologický aspekt hraje v rozhodování řady lidí stále větší roli. Také se snažíte brát ohledy na přírodu? A neradi proto používáte předměty z plastu? To je určitě chvályhodné, ale v tomto konkrétním případě můžete být bez obav. Většina firem, které se výrobou vybavení obchodů a skladů zabývají, se totiž trendu udržitelnosti dávno přizpůsobila. Ptáte se jak? Jednoduše. Ke zhotovení svých produktů používají především recyklovaný materiál. Žádné plýtvání! Žádné zahlcení přírody hromadou nepotřebných plastů!

Až tedy budete do svého obchodu vybírat přepravky, dáte-li přednost plastovým, ptejte se, z čeho byly vyrobeny! Z recyklovaného materiálu? Výborně!

Nebo to pro vás až tak důležité není? Jde vám výhradně o byznys? Jak je to?

komerční sdělení