Jakub Plíhal získal ocenění AZZS ČR za rozvoj komunikačních technologií pražské záchranky

28.10.2023

Záchranná služba nejsou "jen" záchranáři, dispečerky, řidiči nebo lékaři, ale také spousta dalších profesionálů, kteří udržují záchranku v chodu a bez nichž by to prostě nešlo.

Dnes bychom vám tak rádi představili Jakuba Plíhala, díky kterému jsou naše posádky a dispečink neustále ve spojení. Za svou mnohaletou práci u záchranné služby obdržel Jakub na Dostálových dnech Urgentní medicíny významné ocenění Asociace zdravotnických záchranných služeb České republiky.

Řeč je základní nástroj porozumění mezi lidmi. Jakubovi, kterému u nás za poslední roky prošly rukama všechny technologie související s komunikací, vděčí záchranná služba za to, že operátoři na dispečinku i výjezdové skupiny mají k dispozici takové prostředky, na které se mohou při společné komunikaci spolehnout.

Jakub u nás pracuje od roku 1994 a posledních 13 let působí jako vedoucí oddělení správy informačních a komunikačních technologií zdravotnického operačního střediska. Podílel se mimo jiné na nasazení první počítačové sítě na pražském dispečinku. Díky jeho mimořádné odbornosti a rozhledu si udržujeme osvědčené komunikační prostředky, ale zároveň je i rozvíjíme a sledujeme aktuální trendy. Na Jakuba se můžete spolehnout nejen po profesní, ale i lidské stránce. Je to přesně příklad kolegy, bez jehož práce v zázemí by se činnost záchranné služby v terénu neobešla.

Zajímavostí je, že patří ke spoluzakladatelům festivalu Rock For People. Asi vás nepřekvapí, že se zde staral o komunikační a datové spojení.

Kubo, jsme na tebe moc pyšní. Díky, že jsi náš.

Zdroj TZ: Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy