Jaký je současný hit mezi doplňky stravy pro fitness aktivity, regeneraci, zdraví a krásu? Přečtěte si rozhovor s Ivanou Čmovšovou!

20.10.2020

Přinášíme vám zajímavý rozhovor s majitelkou eshopu SkinnyGirls.cz Ivanou Čmovšovou. Zmíněný internetový obchod vyhlásil boj za krásná Skinny těla s mottem "It is easy to be skinny". Přidáte se?

Představte nám Váš eshop Skinnygirls.cz. Kdo jsou Vaši zákazníci? Jaké zboží a služby nabízíte?

Skinnygirls.cz je orientován výhradně na ženy, jak ostatně napovídá již sám název. Našim zákaznicím nabízíme doplňky stravy pro fitness aktivity, regeneraci, zdraví a krásu. Veškeré námi nabízené produkty jsou výsledkem vlastního vývoje a nabízíme je pod vlastní značkou. Mezi nejžádanější produkty patří spalovače tuků, BCAA, L-Carnitin. 

Naprostým hitem je Collagen s příchutí lesní jahody a poslední novinkou pak silný přípravek na podporu imunity Imunit. Pro naše zákaznice natáčíme cvičební videa a vydáváme recepty na zdravá, ale chutná jídla. Každý měsíc přicházíme s jednou novinkou.

Co je posláním a smyslem vašeho internetového obchodu?

Smyslem každého internetového obchodu je prodej zboží, případně služeb. Poslání je to, co dává našemu obchodu a počínání něco navíc. Obchodů s podobným sortimentem je na trhu hodně. Není jich však mnoho s orientací výhradně na ženy. A kromě nás žádný, který se orientuje na ženy, vlastní a řídí jej také jenom ženy, které na sobě veškeré své produkty, jídelníčky a návody na cvičení také nejprve vyzkouší.

Chceme našim zákaznicím ukázat, že naše motto "It is easy to be skinny" není jenom heslem, ale s námi také realitou. Navíc zábavnou formou. Nabízíme pouze to, co samy vymyslíme a používáme! Máme tak plnou kontrolu nad celým procesem od vývoje, přes nákup prémiových surovin, testováním až po výsledný produkt s garancí kvality a účinnosti.

Je ještě jeden smysl našeho obchodu - pomáhat těm, kteří mají jiné starosti, než být štíhlý. Proto jsme se zavázali, že 5% ze zisku z prodeje našich produktů budeme každý rok odvádět formou daru na Dětskou onkologii FN Plzeň. 

Čím je obchod Skinnygirls.cz jedinečný v segmentu spalovačů tuků?

V současné chvíli máme v nabídce dva druhy spalovačů tuků. Jedinečnost našich spalovačů tuků spočívá v jejich receptuře. Ta zohledňuje na jedné straně specifika ženského organizmu a na druhé straně nejmodernější světové trendy složení spalovačů tuků.

Suroviny, které naše spalovače tuků obsahují, najdete v top 5 hodnocení nejlepších spalovačů tuků v USA za rok 2020. Nejde však jenom o suroviny, ale také o jejich poměry a vzájemnou symbiózu. Každé ingredience musí být právě tolik, aby byla účinná, nesmí škodit, musí se mezi sebou doplňovat a to vše s ohledem na ženský organizmus a metabolizmus. Zkrátka, ženám nemůžete nabídnout to samé řešení, jako mužům.

Je podnikání v oblasti potravinových doplňků váš splněný sen? Jakou máte vizi do budoucna?

Nejedná se o splněný sen. Vlastně to přišlo tak nějak samo. Posledních 20 let jsem pracovala ve vrcholové pozici ve vedení jedné velké společnosti. Každý den 12 hodin, mnohdy i o víkendech. To se začalo podepisovat na mém zdraví. Proto jsem své působení sama ukončila a začala jsem se více zajímat o své zdraví. 

Můj syn je profesionální sportovec a se svojí ženou má ke zdravému životnímu stylu nejenom blízko, ale fakticky jej žijí. Když jsem se do hloubky probírala tím, co je na trhu k dispozici, zjistila jsem, že pro ženy (zejména pro ženy pracující na plný úvazek, nebo pečující o děti, tj. pro ženy, které nemají mnoho volného času na návštěvy fitness center), není na trhu vhodná specializovaná nabídka. Tak jsem se rozhodla založit rodinnou formu a začít realizovat pro sebe i pro druhé to, co jsem sama postrádala.

Kdy jste eshop založila a jak od té doby hodnotíte vývoj a růst vaší společnosti?

Eshop jsme založily v roce 2019. Rok trval vývoj receptur, testování, výběr dodavatelů, natáčení. Vše realizujeme výhradně v kruhu rodinném v počtu 3 lidí. Eshop jsme spustily v září letošního roku. Z obchodního hlediska v nejhorší možnou dobu, kdy jsou lidé vystresovaní z vývoje okolo COVIDu. 

Mohu ale říci, že dosavadní vývoj a zájem zákaznic považuji za velmi pozitivní a předčil naše očekávání! 

Máte při podnikání čas na nějaké koníčky?

Jak se to vezme. Mým koníčkem se stala firma, náš eshop a vše s tím spojené. Na rozdíl od posledních 20 let pracuji pro sebe a své zákazníky. Vzdělávám se, objevuji nové informace, nové perspektivy. Především dělám a nabízím to, co sama vyzkouším a čemu věřím nikoli proto, že to po mně chce můj zaměstnavatel, či akcionář, ale proto, že jsem si vše sama vyzkoušela.

Co vás na obchodování nejvíc baví?

Největší potěšení přináší vždy kladná odezva od zákaznic. Nejenom to, že si koupí naše produkty, ale především to, když se vrátí a napíší poděkování. Obchodování s vlastními produkty a vlastní značkou je ta nejtěžší cesta. 

Musíte překonávat řadu překážek, které vás nepotkají, když prodáváte cizí produkty. Na druhou stranu naplňujete poslání a jste užitečná pro druhé. Aby vás práce bavila, musíte přinášet užitek svým zákazníkům.

Proč by měli lidé kupovat produkty značky Skinny girls?

Zákaznice obdrží produkty vyvinuté výhradně pro ženy, vyrobené v České republice z prémiových surovin, navíc vyzkoušené vždy těmi, kterým značka Skinny girls patří. Navíc naše zákaznice budou vždy hýčkány tak, jak si ženy a dívky zaslouží. 

  • zboží odesíláme nejdéle do 24 hodin
  • vždy dárkově zabalené, voňavé a s dárečkem zdarma

Nejsme obyčejný eshop. Kromě kvality produktů naše zákaznice dostávají to, co jinde ne - vědomí výjimečnosti a hýčkání.  

Prodáváte spalovače tuků. Jaké máte recenze a zpětnou vazbu od klientů?

Zpětná vazba od našich zákaznic je výborná. Spalovače tuků PURE a FIRE jsou spolu s Collagenem nejprodávanější produkty. Ačkoli jsme měly zásoby na půl roku, musely jsme již zadat do výroby další šarži, jinak bychom neměly v listopadu již co prodávat.

Pokud se právě teď někdo rozhoduje, zda poprvé nakoupí v eshopu Skinnygirls.cz, jak byste ho motivovala k nákupu?

  1. Nákupem u nás získá kromě prémiových doplňků také nadstandardní péči, kterou zákaznicím poskytuje naše technická podpora.
  2. S námi skutečně platí, že "být štíhlá je snadné". Neslibujeme, víme to, protože to co prodáváme, také samy užíváme.
  3. Garantuji, že na každý balíček od nás se bude těšit. Každou objednávku zasíláme bez ohledu na její výši v dárkové krabici Skinnygirls, v hedvábném papíře, s dárečkem zdarma. Při rozbalení mají naše zákaznice pocit, že zakoupily šperky, nikoli potravinové doplňky!

Jak se udržujete fit a štíhlá? Testujete na sobě vlastní produkty?

Ano. Používám výhradně naše produkty. Jak jsem již uvedla, testuji na sobě všechny tak, abych znala jejich účinky a účinnost dříve, než je uvedeme na trh.  

Existuje podle vás zaručený recept na zdravé zhubnutí?

Jsem přesvědčená, že ano. Jenom nesmí dojít k záměně mezi "zaručený" a "jednoduchý". Každý má trochu jiné dispozice a metabolizmus. Někdo je hubený a nic pro to nemusí udělat, jiný se podívá na zákusek a přibere 2 kila. 

Rozhodně platí, že vždy je nezbytná určitá míra úsilí na straně toho, kdo chce hubnout. Existuje řada receptů na zhubnutí, jenže ne každé zhubnutí je správné a zdravé a má dlouhodobé účinky. Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku by správná odpověď byla na samostatný rozhovor. 

Pomůžeme každé zákaznici zhubnout zdravě, ale vždy to bude vyžadovat také fyzickou aktivitu na straně zákaznice. Bez toho to zkrátka nepůjde.  

Děkuji za rozhovor

Jan Vavřička

Zdroj foto: eshop https://www.skinnygirls.cz/