Japonské posuvné stěny jsou stále populárnější

31.03.2021

Spolu s blížícím se létem řeší stále více lidí dilema, jak zastínit interiér svého domu před dotírajícími slunečními paprsky. Jednou z možností, jejíž popularita neustále roste, jsou i japonské stěny, zvané také japonské rolety, japonské žaluzie nebo japonky. 

Jde o posuvné látkové zástěny, inspirované japonským stylem bydlení. Na rozdíl od běžných žaluzií, jaké má doma většina lidí, jsou japonské stěny schopny dokonale zastínit i velké plochy, například francouzská okna. Dokáží toho však mnohem více. Jsou totiž velmi elegantním interiérovým doplňkem, který dokáže nejen zabránit pronikání ostrého slunečního světla, ale i vylepšit vzhled vašeho interiéru.

Co jsou to japonské stěny

Japonské stěny jsou posuvné stínící panely pohybující se v kolejničkách umístěných na podlaze a ve stropě. Jednoduchým posunutím látkového panelu tak můžeme zastínit celé, nebo pouze část okna, zakrýt například nevzhledný radiátor, nebo rozdělit místnost na více částí, což je obzvláště výhodné pro lidi, bydlící v bytech s menším počtem pokojů. Snadno tak oddělíte například místo na spaní, dětský koutek či kuchyňskou linku.

Japonské stěny dokážou od základu změnit vzhled vašeho bytu

Posuvné japonské stěny mohou být vyrobeny z různých typů látek, které jsou vhodné pro různé účely. Potřebujete místnost zatemnit? V takovém případě skvěle poslouží husté a pevné látky bránící průchodu světla. Pokud chcete pouze zabránit nežádoucím pohledům zvenčí, můžete mít japonskou stěnu z jemné průsvitné látky. Koupit můžete i látky nehořlavé, látky vhodné pro alergiky, zkrátka na co si vzpomenete. Velmi praktický je také nejnovější trend, japonské stěny ovládané pomocí elektromotoru a dálkového ovládače. Zastínění a oddělení prostor tak můžete řešit z pohodlí vašeho křesla. Prakticky nekonečná variabilita barev, vzorů a umístění dělá z japonských stěn dekoraci, která dokáže proměnit vzhled vašeho bytu od základů.

komerční sdělení