Karel Roden natočil další koprodukční film s názvem Indián

05.08.2021

Před pár dny padla poslední klapka dlouho připravovaného projektu producenta Patrizia Gente a režiséra Tomáše Svobody s názvem Indián.

Červencové natáčení česko-slovensko-polské komedie probíhalo v Praze a okolí, na plátně se představí příští rok v březnu hvězdy jako je Karel Roden či Daniel Olbrychski.

Příběh komedie Indián se odehrává v současnosti a popisuje hektický život zaneprázdněného finančníka, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka ve chvíli, kdy letí po úspěšně uzavřeném obchodů domů z americké Nebrasky. Duch náčelníka se snaží hlavního hrdinu přesvědčit o změně způsobu života a myšlení, což se mu ale nedaří...

"Nakonec mu ale změní život ve všech oblastech, ve vztahu k rodině, dětem, manželce, k zaměstnání, profesi, ale i k Bohu, k nějakým transcendentním věcem a hlavně ve vztahu k planetě. Myslím si, že když se tihle bohatí lidé začnou chovat ekologicky, bude to mít mnohem větší smysl, než když o to bude usilovat každý jeden z nás," vysvětlil režisér snímku Tomáš Svoboda s tím, že komičnost situací vychází z neustálého vysvětlování "pravd" náčelníkem finančníkovi v rámci vnitřního boje.

"Chtěl jsem oslovit scénáristu a režiséra, který píše komedie, a dostal jsem doporučení na Tomáše, " popsal začátky spolupráce autor námětu a spoluscenárista Patrizio Gente. "Udělat běžnou komedii na vymyšlené vtipy, to umí každý. Ale já chtěl komedii jinou, kvalitní, s humorem, který vychází ze situace přirozeně. Komedii, která vás přinutí se i zamyslet. A právě indiáni mají zásady, pravidla a hodnoty už po staletí," dodal Gente. "Herce jsme vybírali s Tomášem na základě charakteru postav, kdo by se k nim hodil. Karel Roden nám dokonale zapadl do dvojrole a bezpochyby to byla ta nejlepší volba. Role se zhostil bravurně. Pro herce to byla také určitě velká výzva si takovou roli zahrát."

Do původně česko-slovenské koprodukce se zapojilo později i Polsko, a tak jde o mezinárodní projekt.

"Patrizio Gente za mnou jednou přišel s námětem a já si kolem něj vykroužil takový příběh. Polská koprodukce je spíš produkčního rázu, ale Karel Roden má ve filmu rodiště na Slovensku a část příběhu se odehrává v Americe, kde dokonce jeho maminka prožila v roce 1968 velkou lásku. Takže všechno dává smysl," dodal režisér.

Jednu z hlavních ženských rolí si zahrála Vica Kerekes.

"Moje postava ředitelky firmy je hodně negativní. Partnerem mi na place byl Martin Myšička, u kterého se mi moc líbí, jak nad postavou přemýšlí. Máme to stejně. Na place se soustředíme jenom na film. A točit s Karlem Rodenem byl můj sen," svěřil se herečka.

Ve vedlejších rolích si zahrají Martin Myšička, Vica Kerekes, Marta Trzebiatowska, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvačilová, Jana Stryková, Martin Pachlát, Tomáš Matonoha, Oliver Oswald a další.

Titulní skladbu k filmu nazpívala kapela Horkýže Slíže a skladba Indián bude i součástí jejich nového alba, které by mělo vyjít na podzim tohoto roku.

INDIÁN

Komedie Indián vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden) a jeho rodiny, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka (Daniel Olbrychski).

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Jeho život je plný lží a přetvářky a jeho hlavním smyslem jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod. Podepsal smlouvu s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí v indiánském stylu.

Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad hřbitovem, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tenhle duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně velmi odlišné představy. Takže ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný a otravný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho k lepšímu. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky.

Režie se ujali Tomáš Svoboda a Vladimír Kriško. Scénář napsali Tomáš Svoboda a Patrizio Gente. Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar (Fotograf, 2015). 

Tip redakce: další zajímavé články o známých osobnostech a celebritách naleznete na stránkách www.CelebrityRevue.cz.